Mizah ve Caps Denilince Akla Gelenlerde Bugün: Alp Kılınç

3 dakikada okuyabilirsiniz


Capslere bir tek bayılan ben değilimdir herhalde. Sanırım komik olan her şeyi seviyorum bunlar hep ondan. Hani ‘lafı yerine oturttu’ diye bir söz vardır işte şimdi sizlere tanıtacağım insan da o lafın hakkını veren biri. Bu kişi Alp Kılınç.

Alp Kılınç henüz 21 yaşında ve Gaziantep’te muhasebe ve finansman okuyor. Ben özellikle instagram hesabını incelediğimde gerçekten mizahı insanı güldüren cinsten. E iş böyle olunca kendisini tanıtmak benim için de mutluluk oldu.

Komik yorumları nasıl yazmaya başladın diye merak ettiğimde günlük hayatında da gülmeyi ve insanları güldürmeyi çok sevdiğinden bahsetti. Bu arada biraz sorumsuz ve umursamaz biriyim bu yüzden her şeye gülüp mizah yapabiliyorum diye de ekledi. Alp Kılınç hayatı çok ciddiye almış zamanında ama artık hiçte öyle biri değilmiş. Hem çevresindeki insanların hem de sosyal medyadaki insanların yüzlerinin gülmeleri ve sürekli mutlu olmalarını istediği için bu yola baş koymuş birisi. Ki bence başkalarının mutluluğunu istemek ve bunun için çabalamak en erdemli davranışların başında gelir. Kendisini içtenlikle kutluyorum.

Şehir şehir gezmiş fenomenimiz. Hiç görmediği insanlarla tanışma fırsatı bulmuş. Tabi bununla beraber hiç duymadığı diyaloglar ve her dilden tüyolar kapmış. Bütün bu edindiği bilgileri günlük hayata yedirerek caps ve mizah olmak üzere sosyal medya üzerinden aktif olarak paylaşımlarda bulunmuş. İnsanların beğenip güldüklerini görünce de bu paylaşımlara devam ettiğini ve bunun içinde çok mutlu olduğunu belirtti.

Oluşturduğu capslerin ve yazıların bu kadar sevileceğini tahmin ettin mi diye sorunca Alp Kılınç, bu denli sevileceğini ve etkili olacağını düşünmediğini belirtti. Fakat insanların sürekli aynı şeylerden sıkıldığını gördüm o yüzden farklı bir şeyim olmasını istedim ve emek harcamaya başladım karşılığını da fazlasıyla alıyorum diyerek ifade etti.

Kendisini fenomen olarak görüp görmediğini sordum. Alp Kılınç ise ‘evet görüyorum çünkü insanlar benim saatlerce emek harcadığım içerikleri çalıp kendileri hazırlamış gibi paylaşıyor ve kendilerini fenomen zannediyorlar. Fakat emek hırsızlığıyla bir yere varılmıyor yani herkesin kendini tanıtması gereken bir içeriği vardır benimkisi de yarım yüz’ dedi.

Hani fenomen olup dışarda pek tanınmayan insanlar vardır ki olabilir bu çok doğal. Fakat Alp Kılınç dışarda baya biliniyormuş. Fenomenimize insanların dışarda ne gibi tepkiler veriyor diye sorduğumda kendisi ‘Dışarda beni tanıyan insanların tepkisini çok seviyorum. Siz şu komik şeyler paylaşan çocuk değil misiniz falan gibi cümleler çok duyuyorum. Onlara evet dediğimde insanların gözünde ki o mutluluk pırıltısını görmek muazzam bir şey. Günlük hayatta en çokta metro ve otobüsler de karşılaşıyorum beni tanıyan insanlarla’ diye belirtti. Bir keresinde birisi senin araban neden yok fakir fenomen demiş. Alp Kılınç’ın çok hoşuna gitmiş ve unutamadığı anlardan olarak kalmış.

Hayatta olmazsa olmazı ailesi, dostu, arkadaşları ve kulaklığıymış. Çünkü müziksiz hiçbir şey yapamazmış fenomenimiz. Hayatta ki en büyük yaşam kaynaklarından biriymiş. Bence de müzik candır can. Bu arada Takipçilerine güzel bir haberim var. Alp Kılınç yoğun istek üzerine yakında youtuber olarak karşınıza çıkacak. Video çekimlerine başlamış bile. Kısa süre sonra yeni projesiyle karşınızda olacak benden söylemesi. Ve son olarak takipçilerini çok sevdiğini, her gün hızla büyüyen bir aile olduklarını belirten Alp Kılınç, iyi ki varsınız ve desteklerinizi eksik etmeyin diyerek takipçilerine mesajını iletti.

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
15
Komik
Muhteşem Muhteşem
26
Muhteşem
Acıklı Acıklı
7
Acıklı
Kızgın Kızgın
7
Kızgın
Korkunç Korkunç
9
Korkunç
Şoke Şoke
7
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official