Cadılar Bayramı’na Özel Burger King Sürprizi

3 dakikada okuyabilirsiniz


Cadılar Bayramı olarak adlandırdığımız Halloween’in, Samhain olarak bilinen bir Kelt bayramından geldiği düşünülmektedir. Samhain, hasat döneminin bittiği gün olan 31 Ekim’de kutlanıyordu. Bugünde ölülerin ruhlarının dünyayı ziyaret ettiğine inanılıyordu. İnsanlar, ortalıkta dolaşan ruhlar tarafından tanınmamak ve kötü ruhları uzak tutmak için maskeler takıyor, kostümler giyiyor ve ateş yakıyorlardı.

Samhain gibi Pagan bayramlarını bitirmek için uğraşan Hristiyanlar, bugün yapılan kutlamalarda büyük değişiklikler gerçekleştirdi. Amerika’ya yerleşen ilk kolonilerde çoğu bayramla birlikte Cadılar Bayramı da yasaklandı. 19. yüzyılda başta İrlandalılar olmak üzere Britanya’dan Amerika’ya göçen birçok göçmen Cadılar Bayramı kutlamalarını da beraberlerinde getirdiler. Cadılar Bayramı, her yıl 31 Ekim’de kutlanmaya devam ediyor.

Kendi hayran kitlelerini oluşturmayı başarmış 2 büyük marka olan Burger King ve Mc Donald’s arasında büyük bir rekabet olduğunu biliyoruz. Bu 2 büyük marka aralarındaki rekabeti reklamlarla da destekliyor.

1981’de Burger King’in yaptığı reklamla başlayan bu savaş hala devam ediyor. Markalar için büyük bir fırsat olan Cadılar Bayramı’nda da reklam çalışması yapan Burger King, bir adım öne geçti.

Burger King, bu yılki Cadılar Bayramı’nda palyaço kostümü giyen herkese bedava Whopper verileceğini duyurdu. #ScaryClownNight etiketiyle başlattıkları kampanya Amerika Birleşik Devletleri’nde beş şehirde, İngiltere, Almanya, İspanya, Rusya, İsveç, Güney Afrika, Japonya, Brezilya ve Arjantin’de geçerli olacak.

“Come as a clown, eat like a King.”
“Palyaço gibi gel, Kral gibi ye.”

 

Burger King, daha önce de Mc Donald’s’a gönderme yapmıştı.

Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanmış olan “IT” filminin ön gösteriminde, filmin sonundaki jenerikten hemen önce yerleştirdikleri sloganla tüm salonun ilgisini üzerine toplamayı başardı.

“The moral is: Never Trust A Clown.”
“Alınacak ders: Asla Bir Palyaçoya Güvenme.”

 

Burger King, geçen Cadılar Bayramı’nda da Mc Donald’s kılığına girmişti.

2016 Cadılar Bayramı’nda New York’taki bir Burger King restorantının üzerine hayaleti andıran bir çarşaf örtülmüştü ve çarşafın üzerine “Mc Donald’s” yazılmıştı.

“Booo! (Just kidding, we still flame-grill our burgers.) Happy Halloween!”
Burger King, müşterilerini “Böö! (Sadece şaka, hamburgerlerimizi hala ateşte pişiriyoruz.) Cadılar bayramınız kutlu olsun!” yazan bir tabelayla karşılamıştı.

“9 Adımda Mükemmel Hamburger Nasıl Yapılır?” başlıklı içerik için tıklayınız.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke
Beliz