Psikologlardan Boşanma Nasıl Engellenir Sorusunun 9 Cevabı

3 dakikada okuyabilirsiniz


Boşanma istatistikleri boşanmalar günümüzde çok yaygın olduğunu söylüyor. Doğal oalrak boşanma nasıl engellenir sorusu ön plana çıkıyor. Biz de psikologlara göre Boşanmaların Önüne Geçecek 9 temel adım içeriğini sizler için derledik.

1. Eşinizin Sevgi Dilini Öğrenin

boşanma nasıl engellenir

Herkes kendi aşk dilini konuşur. Sevgiyi konuşmak için, ona belki de dokunuş ve bakım ile, hatta hediyeler  gibi maddi şeylerle destek verebilirsiniz. Her birimizin bir sevgi dili var. Eşinizin sevgi dili ne olursa olsun, öğrenin ve kullanın.

2. Eşiniz Hakkında Asla Kötü Konuşmayın

boşanma nasıl engellenir

Boşanma nasıl engellenir sorusunun cevabı bu olsa gerek. Aynı zaman kötü sözlerin boşanma davası nedeni olarak en üst sıralarda olduğunu unutmayalım. Eşinizle alakalı başkalarına kötü şeyler söylemeyin. Arkadaşlarınıza ve hatta annenize bile. Siz tartıştıktan sonra her şeyi unutacak ve affedeceksiniz ama onlar unutmayabilir! Şayet konuşma ihtiyacı duyarsanız bu bir aile psikologu olabilir.

3. Duygularınızı Kontrol Edin

boşanma nasıl engellenir

Kendinize “Dur” yazmaya çalışın. Sevdiklerinize hakaret etmek istediğinizde. Kendinizi kontrol edemediğinizi düşünüyorsanız, ara verin, derin bir nefes alın ve yürüyüşe çıkın. Çoğu insan kolayca boşanmak istiyorum sözünü kendine söyleyebilir ama unutmayın boşanma süreci kadar sizi yıpratacak başka bir dönem yok. Bu yüzden evlilikte kendi limitlerinizi zorlayın.

4. Büyük Sözcüklerden Özellikle “Boşanma”dan Kaçının

boşanma nasıl engellenir

“Seni terk ederim” gibi cümlelerden kaçının. Ve asla “boşanma” sözcüğünü söylemeyin. Söyleyecekseniz, gitmeye hazır olun, bir avukat bulun. Öfkeyle ve sinirle söylenen bu cümleler unutulmaz. Bu madde Boşanmaların Önüne Geçecek 9 temel adımın en önemlilerindendir.

5. Eşinizi Değiştirmeye Çalışmayın

boşanma nasıl engellenir

Herkesin sakıncaları vardır ve onları istediğiniz kişiye dönüştürmek neredeyse imkansızdır. Hiç değiştirmeye çalışmadıklarınız için de kötü alışkanlıklar, dini görüşler, ebeveynlerle olan ilişkiler, hobiler, dünyayı görme şekilleri ve öncelikleri gibi konular olabilir. Ancak yapılacak en iyi şey, herkesin sevindirici bulacağı karşılıklı aile alışkanlıkları ve gelenekleri yaratmaktır.

“Evlilik Teklifinle Farkını Ortaya Koy” İçeriğini Okumak İçin TIKLAYIN

6. Birbirinizi Affedin

boşanma nasıl engellenir

Kimse mükemmel değildir. Hepimiz hata yaparız. Herhangi bir ilişki, anlaşmazlıklar getirir ve ortaklar arasında zarar verir. Bir çift birbirini affedemezse, o zaman ilişki birikmiş şikayetlerin yükü altında çöker.

7. Kendinize Güvenin ve Kendinize İyi Bakın

boşanma nasıl engellenir

Her zaman kendinize iyi bakın. Mutlu bir evlilik, iyi seksle ilgili olabilir. İnsanlar çekici olanı görmekten hoşlanırlar. Daima sağlıklı kalın.

8. Eşinizi Başkaları İle Kıyaslamayın

boşanma nasıl engellenir

Eşinizi başkalarının kocaları ve eşleriyle, özellikle de Instagram veya Facebook gibi sosyal ağ sitelerindeki kişilerle karşılaştırmayın. İnsanların gerçekliklerini değil, istedikleri yaşam ve ilişkilerin resmini göstermeyi tercih ettiğini unutmayın.

9. Birbirinize Saygı Duyun

boşanma nasıl engellenir

Karşılıklı saygı, mutlu bir evliliğin temel direğidir. Kızgın olduğunuzda bile, kendinizi saygı prizması aracılığıyla ifade edin. Saygı, iş arkadaşlarından birinin diğer yarısının manipüle edip onlara baskı uyguladığını hissettiği durumlardan kaçınmanızı sağlar.

kaynak : brightside

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.