BMW 8 Serisi Yeni Görünümüyle Bomba Gibi Geliyor

2 dakikada okuyabilirsiniz


Kullanıcılarına eşsiz bir sürüş keyfi ve güven veren BMW, ilk 8 serisini 1990’lı yıllarda üretmişti ama üretimini durdurmuştu. Şimdi ise yıl 2017 ve “BMW 8 serisi” yeniden üretmeye karar verdi ve bu yeni otomobili hayranlarının karşısına çıkararak bir kez daha kitlesini etkiledi ve işin ustası olduğunu çok net bir şekilde belirtti. Uçak ve otomobil üreticisi olan BMW’nin bu yeni serisini gelin beraber inceleyelim.

Kısa bir süre önce hayranları ile tanıştırılan BMW 8 serisi modeli hazır ve bir tek üretilmeyi bekliyor. 8 serisi Almanya’nın Dingolfing kentindeki fabrikada üretilecek.

Önümüzdeki dönemlerde ABD ve Avrupa pazarlarında coupe kasa olarak satışa sunulacak olan BMW 8, 2019 yılının ilk zamanlarında cabrio kasası piyasaya sunulacak. BMW 8 serisi, çok sayıda farklı motorlar ile ilgililerine sunulacak.

Gelmesi muhtemel motorlar arasında 3.0 litrelik ünite, 6.6 litrelik V12 ünite olacağı bekleniyor. Bir diğeri ise 600 beygirlik 4.4 litrelik V8 ünite konseptinde daha yüksek performans bekleyenlerin tercihleri arasında yer alacak.

BMW, konsept modellerine sadık kalan bir firma olarak bilindiği için gerçek üretim modelinin konseptten farklı olmayacağı bekleniyor. 8 serisinin üretim bandından dışarı çıkacak hali ise önümüzdeki Mart ayında gerçekleşecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

“KASA KODU E31”

İlk olarak 1989-1999 yılları arasında üretilen bir seridir. BMW bu araçla süperspor otomobil yarışlarına katılmak istemiş ve bu amaçla M8’i üretmiştir fakat daha sonra bundan vazgeçmiştir. M8 ise prototip olarak kalmış ve motoru güçlendirilerek McLaren F1’e verilmiştir. İlk üretilen 8 serisi diğer araçlardan pahalı olması sebebiyle tutulmamış ve bunun sonucunda üretimi durdurulmuştur.

Teknik Özellikler

8.40 Ci 4.4 (286 Hp) motora sahip BMW 8 serisi, max. sürati 250 km/saat, hızlanma süresi 6.9 saniye olmasının yanı sıra 90 lt yakıt deposu hacmine sahiptir. Yakıt sistemi ise çok noktalı enjeksiyondur, çekişi ise arkadandır. Son olarak ise 253/50 R 16 lastiklere sahiptir.

Tabii bu özelliğini saydığımız 8 serisi ilk üretilen kasa özellikleridir. Yeni kasasının ise bundan aşağı yanı kalmayacaktır sonuç olarak bu BMW markası ve otomobil üretmelerinin yanı sıra adamlar jet motoru üretiyor. Bilmem anlatabildik mi? 🙂

“Ağımızı Japon Teknoloji Denizine Sizin İçin Attık ve Karşımızda Büyüleyici YeniHonda Civic” adlı içeriğimiz için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
6
Şoke