Bitmek Bilmeyen Komplo Teorileriyle Karşımıza Çıkan 51. Bölge ve Sırları

3 dakikada okuyabilirsiniz


Dünya’ya gelen uzaylıların tutulduğu yer mi? Yoksa Amerikalıların gizli deneyler yaptıkları yer mi? Yoksa sadece bir askeri üst mü? Gelin 51. Bölgeyi bir kere de bizden dinleyin…

Bugüne kadar 51.Bölge olarak isimlendirdikleri bölge hakkında hepimiz bir şeyler duymuşuzdur. Eğer duymayanınız olduysa söyleyelim, 51. Bölge (Area 51) olarak telaffuz edilen bölge Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada Çölü’nde kurulan devasa bir üstür.

Peki buranın bu kadar gizemli olmasının sebebi ne?

Ana sebebi kurulduğu tarihten beri halktan ve hatta devletin bazı kademelerinden bile hiç kimsenin buraya giriş yapamaması Bu üste olup biten her şeyi ancak 51. Bölge çalışanları ve devletin üst kademelerinde görevli olan kişiler biliyor.

51. Bölge hakkında bugüne kadar çok fazla spekülasyon yapılmıştır. Bunlardan en ünlü olanı ise burada uzaylılara otopsi yapıldığıdır.

1947 yılında yaşanan Roswell UFO kazası sonrasında enkazdan çıkarılan uzaylı yaratığın cesedine otopsi yapıldığı yıllar sonra kanıtlanmış ve Birleşik Devletleri zor duruma sokmuştur.

51. Bölge’de devletin gizli üs kurmasının sebebi ise çok yüksek ihtimalle kullandıkları teknolojiyi başka devletlerin öğrenmesini engellemektir.

Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nin yüksek teknoloji silahlara ve araçlara sahip olmasının sebebi olarak ise 1947 yılında yaşanan Roswell UFO kazası gösterilmektedir.

8 Temmuz 1947 tarihinde New Mexico eyaletinin Roswell kasabasına düşen UFO’yu gizlice incelemeye alan yetkililer 51. Bölge’de yaptıkları çalışmalar sonrasında UFO’nun kullandığı teknolojiyi araştırmışlardır. Aynı zamanda kazada ölü (veya yaralı) olarak ele geçirilen uzaylı yaratığa otopsi yaparak organlarını ve beyin yapısını incelemişlerdir.

Bu konuyla ilgili olarak gerçeği henüz kanıtlanmayan bir video bulunmaktadır. Videoda eski bir makineyle çekilmiş otopsi görüntüleri yer almaktadır. Görüntüde otopsisi yapılan canlının ise Roswell’de düşen UFO’dan çıkarılan uzaylı olduğu savunulmaktadır. Dakikalar boyunca otopsi yapılan uzaylının vücudu ve iç yapısı incelenmektedir.

Bu otopsi daha önce yalanlansa da daha sonradan emekli 51. Bölge çalışanı birkaç kişinin Roswell olayını doğrulamasıyla tartışmaya açık hale gelmiştir.

Komplo teorilerinden ibaret olan ve doğruluğu kesin olarak kanıtlanmayan bu iddialar aslında doğru olabilir mi? Peki ABD neden 51. Bölge çalışanlarını susturmuştur? Neden hala susturmaya devam ediyor? Ya da neler olduğunu neden hala açıklamıyor? Yoksa onlar aramızda mı?…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
6
Komik
Muhteşem Muhteşem
9
Muhteşem
Acıklı Acıklı
6
Acıklı
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Korkunç Korkunç
5
Korkunç
Şoke Şoke
17
Şoke
Murat Kasap

Yazan Çizen ve Hayalleriyle Yaşayan Birisi... İnstagram: Murat_kasap17