Birbirinden İlginç Hikâyelerle Ünlülerin Şöhret Basamaklarını Tırmanışları

5 dakikada okuyabilirsiniz


Hayat bazen insanların karşısına hayal edemeyecekleri şanslar yaratır. Bazıları bu durumu değerlendirip şansına şans katarak yolunda ilerler. Güzellikleri, yakışıklılıkları ve özel hayatlarıyla gündemimizden hiç eksik olmayan ünlülerin şöhret basamaklarına adım atış hikâyelerine hep birlikte bir göz atalım.

1. Tatil Yapmak İçin Geldiği Türkiye’den Oyuncu Olarak Döndü

Son zamanlarda yaptığı işler dışında nişanlısı Burak Özçivit’le de sık sık gündeme gelen Fahriye Evcen tatil yapmak için geldiği Türkiye’de, Oya Aydoğan’ın programına seyirci olarak katıldı. Aydoğan, onu yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırdı. Numara alışverişinden sonra Almanya’ya dönen Evcen’in telefonu susmak bilmedi ve gelen ısrarlar üzerine rol tekliflerini kabul etti. En büyük çıkışını Yaprak Dökümü ile yapan Evcen şimdilerde ise nişanlısı Burak Özçivit’le dünya evine girmeye hazırlanıyor. Bizde Fahriye Evcen’e şimdiden mutluluklar diliyoruz ve darısı tüm bekarların başına diyoruz.

2. Çöpe Atılan Fotoğraflarının Fark Edilmesiyle Şöhrete Kavuştu

Kara Sevda dizisinde canlandırdığı Kemal karakteriyle gönüllere taht kuran Burak Özçivit hem yakışıklılığı hem de Fahriye Evcen’le yaşadığı güzel aşkıyla dönemin en gözde oyuncuları arasındadır. Özviçit’in şöhrete kavuşması babası sayesinde olmuştur. Özçivit’in babası, oğlundan habersiz fotoğraflarını Best Model yarışmasına gönderir fakat fotoğraflar seçici kurul tarafından çöpe atılır. Organizatörlerin son anda kendilerinden habersiz atılan fotoğrafları fark etmesiyle Özçivit yarışmacılar arasına katılır. 2004 ‘de gelecek vaat eden modeller arasında seçilirken ,2005 de ise birinci olur. EE ne diyelim biz de Allah herkese böyle şanslar nasip etsin.

3. Hülya Avşar’ın Çalıştığı Mağazaya Gelmesiyle Hayatı Değişti

Güzel sesi ve şarkıları ile müzik dünyasının önde gelen isimlerinden olan Hande Yener de sıradan bir hayat yaşarken daha sonra şöhrete kavuşan ünlülerimizdendir. Müzik dünyasına girebilmek için bir çok ünlüden yardım istemiş fakat hiç biri ona el uzatmamıştır. Bunun üzerine hayatını kazanıp oğluna bakabilmek için ünlülerin çok sık uğradığı modaevinde çalışmaya başlar. Modaevine Hülya Avşar’ın gitmesi üzerine sonunda Yener, bir ünlüye derdini anlatmayı başarabilir. Deneme kabininde bir yandan Yener ile sohbet eden Hülya Avşar ondan bir şarkı söylemesini ister. Bunun üzerine Yener, Yalnızlık Senfonisi’ni seslendirir. Söylediği bu şarkı ve Hülya Avşar’la tanışması onu arzuladığı hayallerine kavuşturur.
4. Seyirci Olarak Katıldığı Programdan Oyuncu Olarak Çıktı

Güzel oyuncu Hande Soral’ın hayatı seyircisi olarak katıldığı Komedi Dükkanı’nda değişti. Soral, Tolga Çevik ile konuk oyuncu olarak sahneye çıktı. Sahnede kalması gereken süre 5 dakika iken o tam 45 dakika boyunca sahnede kaldı. Stüdyodan çıkarken de Komedi Dükkanı’ nın yapımcısı, Soral’ı yanına çağırıp oyunculuk yapmak isteyip istemediğini sordu. Teklifi kabul eden Soral’ın böylece ekran serüveni de başlamış oldu. Soral, 2008 yılının yaz sezonunda yayınlanmaya başlayan Küçük Kadınlar dizisi ile de şöhret basamaklarını koşar adımlarla çıktı. Yolun açık olsun Hande Soral.

5. Her Şer de Bir Hayır Var Denilecek Türden Bir Hikaye

Doğum yeri Adana olan Kıvanç Tatlıtuğ babasının kalp krizi geçirmesi üzerine İstanbul’a taşınır. Hayali, NBA’da basketbol oynamak olan Tatlıtuğ, Ülker spordan gelen teklifi hemen kabul eder ve orada 2 yıl forma giyer. Bir yıl Beşiktaş, bir yıl da Fenerbahçe’de oynayan Tatlıtuğ sakatlanınca çok sevdiği basketbolu bırakmak zorunda kalır. Bir gün annesi Nurten Tatlıtuğ, Beylikdüzü’ndeki bir marketin camında manken aranıyor ilanını görür ve Tatlıtuğ’un bir fotoğrafını gönderir. Böylece Tatlıtuğ mankenlik hayatına başlamış olur. İlk kez 2002 de Best Model Türkiye birincisi ardından da Best Model World birincisi olur. Şimdilerde ise başrolünü Tuğba Büyüküstün’le paylaştığı Cesur ve Güzel isimli dizide Cesur Alemdaroğlu rolüyle hayranlarını ekrana kilitlemeyi başarıyor.

6. Öğretim Görevlisi Olmak İstiyordu Oyuncu Oldu

Asıl amacı akademik kariyer yapmak olan Beren Saat Başkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirir. Öğretim görevlisi olmak için uğraşan Beren Saat bir yandan mastır yapıp bir yandan da İngilizcesini geliştirmeye çalışır. Annesinin ısrarı ve o dönemde birlikte olduğu ancak sonrasında trafik kazasında kaybettiği erkek arkadaşının da desteğiyle Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katılarak ikinci olur. Yarışma sonrasında bir çok dizide rol alan Saat, dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Aşk-ı Memnu, Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizilerinde ise oynadığı karakterleri başarılı bir şekilde canlandıran saat güzelliği ve sempatik tavırlarıyla dizilerin aranan yüzüdür.

7. Hamburgercide Keşfedildi

Tülin Şahin, keşfedildiğinde henüz 14 yaşındaydı. Danimarka’da bir hamburgercideyken ünlü bir fotoğrafçının onun tek kare bir fotoğrafını çekip modellik yarışmasına göndermesi üzerine Tülin Şahin de bir anda şöhrete kavuşan ünlülerden oldu.

8. Best Model of Turkey ile Şansını Yaratıp Osman Sınav Tarafından Keşfedildi

Geçtiğimiz yıllarda Sinem Kobal ile dünya evine giren Kenan İmirzalıoğlu elbette ki ünlü olarak doğmayıp şansın kapısını tekmeleyen ünlülerimizdendir. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan İmirzalıoğlu, 1997 yılında Best Model Of Turkey’in elemelerine katılarak 400 kişi arasından ilk 20 ‘ye seçilmeyi başarır. Daha sonra Türkiye finalinde ise birinci olmaya hak kazanır. Durmak bilmeyen bir şansa sahip olan İmirzalıoğlu, yönetmen Osman Sınav tarafından keşfedilir ve onun yönettiği Deli Yürek dizisinde Yusuf Miroğlu karakteriyle tanınmaya başlar. Oynadığı her rolün hakkını veren İmirzalıoğlu, bu sayede büyük bir hayran kitlesine de sahip olan yakışıklı aktörlerimiz arasındadır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
10
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
11
Şoke
denizkızı