Yeni Bir Sosyal Medya İntihar Vakası: Yorumlar Gencecik Bir Kızı Yok Etti

2 dakikada okuyabilirsiniz


Sosyal medya intihar vak’aları artık hep duyuluyor. Üniversite öğrencisi kız henüz 23 yaşındaydı. Bolu’da bir kampa gitmeye karar vermişti. Önce kampta, sonra da sosyal medyada öyle şeyler yaşadı ki canına kıymaya karar verdi. İşte sosyal medyadaki yorumların intihara sürüklediği genç kızın hazin öyküsü:

23 yaşındaki genç kız üniversitede psikoloji bölümünde okuyordu. Bolu’da bir kampa katılan kız, kamp sırasında daha önceden tanıştığı başka bir kızla tartışmaya başladı. Ve bu kızın erkek arkadaşı da tartışmaya dahil oldu. Bu kişi tarafından darp edilen 23 yaşındaki kız, ilk önce jandarmaya şikâyette bulundu, sonra da yaşadıklarını sosyal medya hesabından şu şekilde anlattı:

sosyal medya intihar

“Önce sözlü münakaşa yaşadık. Daha sonra yanıma gelerek beni rahatsız etmeye başladılar. Daha önceden tanıştığım kızın erkek arkadaşı bana ‘O… senin burada ne işin var? Senin gibi kadına kadın denmez’ dedi ve saçımdan tutarak boynumu tırmaladı. Olay yerine jandarma çağırdık ve şikâyette bulunduk. Sol kolumda morarma ve çizikler oluşmuştu.”

sosyal medya intihar

Genç kız, yaşadıklarının bunlarla sınırlı kalmayacağından habersizdi. Bu paylaşım sosyal medya üzerinden de kendisine saldırılmasını beraberinde getirdi. Kendisini darp eden kişilerin arkadaşları, kızla alakalı küfür ve hakaret içeren paylaşımlar yapmaya başladı. Genç kız, bu paylaşımlar için savcılığa suç duyurusunda bulunsa da yaşadığı sosyal medya linci onu intihara sürükledi. Sosyal medya hesabından “Her yerde resimlerimle dalga geçiyorsunuz. Dayanamıyorum” yazdı ve ilaç içerek intihara teşebbüs etti.

sosyal medyadaki yorumların intihara sürüklediği genç kızın hazin öyküsü

Genç kızın bu paylaşımını gören ev arkadaşı, kızın odasına girdiğinde şok edici bir manzarayla karşılaştı. Genç kız kendini öldürmek istemişti ve baygın bir halde yatıyordu. Hemen hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Hayati tehlikeyi atlatmıştı. Söylediği söz ise “Bunu bana yaşatanlardan adalet önünde hesap soracağım” oldu. Maalesef bir Sosyal medya intihar vakası daha bu şekilde yaşanmış oldu.

“Sosyal Medyadaki Paylaşımı Yüzünden İşinden Kovulmuş 8 İsim” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
5
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke