Bir Otobüs Kazasından Sonra Bulunan Kağıtta Yazanların Dünyada Ölümden Başkası Yalan Dedirten Hikayesi

2 dakikada okuyabilirsiniz


Candan Erçetin’in dünyada ölümden başkası yalan dediği ve adı da “Yalan” olan şarkısını hepimiz biliriz. Bu güzel şarkının çok da güzel bir klibi vardır. Fakat klibin hatırlattığı öyle bir hikâye de vardır ki; hepimizi derinden yaralar. İşte otobüste geçen bir klip ve bir otobüs kazasının enkazında bulunan kâğıt parçasının yürek burkan hikayesi:

Candan Erçetin yalan klibi

1997 yılının Ekim ayıydı. Gece 22.00 sularında Karapınar’da korkunç bir facia yaşandı. Akaryakıt yüklü bir tanker, tamamen dolu olan ve içinde çoğunlukla üniversite öğrencilerinin bulunduğu bir otobüs ile kafa kafaya çarpıştı. Otobüsün ön tarafından yükselen alevler aracı tamamen sardı. Ve çarpışma anında otobüsteki 48 yolcu yanarak feci şekilde can verdi. Olay yeri inceleme ekipleri kazadan sonra otobüste inceleme yaptı ve enkazın arasında enteresan bir kâğıt parçasına rastladı.

Candan Erçetin yalan klibi

Kâğıtta Candan Erçetin’in “Yalan” adlı şarkısının sözleri yazıyordu. Bu kâğıt nasıl olmuşsa alevlerden kurtulmuştu. “Dünyada ölümden başkası yalan” dizeleri, kazada hayatını kaybeden kimliği meçhul bir yolcunun kaderini yansıtıyordu.

Candan Erçetin yalan klibi

Şarkının klibinin de bir otobüs yolculuğunu konu alması o dönemlerde herkesi şok etmişti. “Yalan’ın klibini Metin Özgencil çekmişti. “‘Yalan’ hayatın ne kadar boş olduğunu ve yitirilen zamanın geri gelmeyeceğini konu alan bir şarkıydı. Nedendir bilinmez, Metin bu klibi bir otobüs yolculuğunda çekmek istedi” diyen Candan Erçetin, parçasının bu kazayla gündeme gelmesinden dolayı kahroldu.

Klibi çekerken trafik canavarının akıllarına hiç gelmediğini söyleyen Candan Erçetin, “Klibimin böyle korkunç bir olaydan sonra gündeme gelmesini hiç istemezdim. Benim için çok kötü bir anı olacak. İnanın, hala o kazanın görüntüleri gözümün önünden gitmiyor, çok yazık” dedi. Erçetin klipte, yıllar önce yaşadığı kente otobüsle geri dönen bir kadını canlandırmıştı.

İşte bu hüzünlü hikâyeyi hatırlatan klip:

Kaynak: Milliyet

“Aleyna Tilki’nin Klibinin Anlamı ve Ananas Teorisi” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
8
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke