Bir Dönemin Efsaneleşmiş Çizgi Filmlerinin Katliamdan Tecavüze Uzanan Garip Sonları

4 dakikada okuyabilirsiniz


Çocuk olmak denince akla gelen şeylerin başında çizgi film izlemek gelir. Hangimiz sabahın köründe en sevdiğimiz çizgi filmleri izlemek için uykularımızı feda etmedik ki. Peki ya televizyonun kumandasını kapmak uğruna verdiğimiz savaşlar? Fakat her şey bir yalanmış. Artık gerçeklerle yüzleşme vakti geldi. Okuduğunuzda ponçik kalbinizin yerle bir olacağı çizgi filmlerin hiç bilmediğiniz sonlarıyla sizleri baş başa bırakıyoruz.

1. JOHNNY BRAVO

Amerikan animasyonu televizyon serisi olan Jonny Bravo Van Partible’nin çizimiyle sevenleriyle buluştu. Johnny Bravo siyah güneş gözlüğü ve tişörtü, mavi kotu, bir pompadour saç stili ve Elvis Presley’ye benzer kişisel ses tonuna sahip, kaslı, sarışın genç bir adamdır. Sürekli olarak çevresindeki güzel bir kadını, bölüm boyunca kendine aşık etmeye çalışır. Narsist ve budalalık özelliğiyle çekiciliği olan her kadına yönelir. Çizgi filmin sonunda Johnny kadınların bir daha asla ona bakmayacağını düşünür ve eşcinsel olmaya karar verir.

2. SÜNGER BOB

Sevilen çizgi filmin son bölümü ne yazık ki Sünger Bob’un hayatı ve kişiliği kadar renkli değildir. Sünger Bob’un ilk yayın dönemindeki (2008 yılı) son bölümünde Yengeç Restoran’da yangın çıkıyor ve çıkan yangında Sünger Bob ile Patrick hayatını kaybediyor. Ancak bu final birçok ülkede gösterilmezken bu hikaye atlanarak Sünger Bob’un yeni bölümleri hala bazı ülkelerde Nickelodeon kanalından yayınlanmaya devam ediyor.
3. BUGS BUNNY

Sevimli dişlek tavşanımız Bugs Bunny, artık Duffy Duck’a karşı sabredemaz ve elini kana bular. Çizgi filmin son bölümünde Bugs Bunny, Duffy Duck’ı parçalarına ayırarak göle atıyor. Ancak bu hazin son birçok ülkede çocukların psikolojisini etkilememek adına yayınlanmamıştır.

4. TWEETY

Tweety çizgi filmininin sonunda Tweety, Sylvester’ın kollarını ve bacaklarını keser..Bir diğer iddia ise Hikayenin sonunda Sylvester bir kabus görüyor ve uyandığında da Tweety’nin kaybolduğunu düşünüyor. Tweety’nin kaybolmasından endişe duyan Sylvester, Tweety’i bulduğunda ise öpüşüp barışıyorlar. Umarız gerçek son ikinci olandır.

5. JETGİLLER

Jetgiller çizgi filminde George Jetgil karısına evin hizmetçisi robot Rosie’ye aşık olduğunu söylüyor ve karısı Jane Jetgil onun deli olduğunu düşünerek onu öldürüyor.

6. PEMBE PANTER

Pembe Panter’in orijinalinde Pembe Panter’in atalarının adını lekelediği iddiasıyla ‘Karapanterler’ örgütü tarafından parçalanarak öldürüldüğü söylenir.

7. TAŞ DEVRİ

Taş Devri aslında çocuklar için yapılmış bir çizgi film değildir. Ortaya çıkması tamamen reklam amaçlı olmuştur. ‘Winston’ adlı bir sigara markasının reklamını iki sezon yapmışlardır. Hatta markanın ismi filmde Çakmaktaşların yaşadığı kasabanın adı olmuştur. Gelelim çizgi filmin ilginç sonuna. Taş Devri çizgi filminde Vilma Çakmaktaş ve Beti Moloztaş, kocalarından gizli bir ilişki yaşıyorlar ve çizgi filmin sonunda da evleniyorlar.

8. TOM VE JERRY

Tom ve Jerry ikisi de aşık olur ve aşık oldukları kedi ve fare başkaları ile evlenince iki aşık aşk acısına daha fazla dayanamaz ve tren raylarına oturup intihar ederler.

9. CEDRİC

Çocukken hepimizin ilgiyle izlediği 8 yaşındaki Cedric, 28 yaşında hepimizi hayal kırıklığına uğratmıştır. Çizgi filmin final bölümünde Cedric Chene adlı karaktere tecavüz etmiş ve Chene hamile kalmıştır. Fakat finalde Cedric artık 8 yaşında değildir ve dolayısıyla hayatın zorlukları kendini göstermeye başlamıştır. Çizgi film 20 yıl ileriye sarmıştır ve Chene ile Cedric’in araları hala bozuktur. Cedric bir gün çok içer ve Chen’in kapısına dayanır fakat Chene onu içeriye almak istemez. Bunun üzerine Cedric sarhoş olduğu için olay çıkartır ve Chen’de mahalledekilere daha fazla rezil olmamak için onu eve almak zorunda kalır. Chene, Cedrice sinirlenip onu iter bu sırada Cedrik yere düşer. Bu sinirle kalkıp Chene tecavüz eder. Bu sahneler pek çok ülkede yasaklanmış ya da +18 olarak gösterilmiş olsa da ülkemizde gösterime sunulmamıştır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
4
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
6
Acıklı
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Korkunç Korkunç
25
Korkunç
Şoke Şoke
15
Şoke
denizkızı