Bir Döneme Damgasını Vuran Ünlülerin Sizi Şaşırtacak Futbol Aşkları

3 dakikada okuyabilirsiniz


Bir topun peşinden 22 kişinin koşması mıdır futbol? Veya sadece kazanmak ve kazanmamak üzerine kurulu bir spor? Kesinlikle daha fazlasıdır, daha karışıktır.. Halit Kıvanç’ın dediği gibi “futbol bir aşktır.” İşçilerden-politikacılara, memurlardan-sanatçılara kadar uzanan dolu dolu bir aşktır. İşte bu aşk, bir döneme damgasını vurmuş ünlülere nasıl tesir etmiş sizler için derledik:

1. Elton John

Müzik dünyasına adını altın harflerle yazdıran Elton John, en az şarkı söylemek kadar sevdiği futbol ile bağını hiçbir zaman koparmadı. Çocukluğundan beri tuttuğu takım Watford’un yaşam boyu destekçisiyken kötü gidişata dayanamadı ve 1976 yılında kulübe başkan oldu. Oldukça kötü günler geçiren Watford, Başkan Elton John ile birlikte çıkışa geçti ve en alt ligten zirveye kadar tırmanmayı başardı. Ünlü başkan ile adeta lale devri yaşayan Watford, dönemin en iyi oyuncularına bazen forma şansı verdi bazen isetaraftarıyla buluşturmak için Vicarage Road’a kadar getirdi. Bunlardan en önemlisiyse hiç şüphesiz “George Best” di.

2. Barış Manço

Naif yüreği, benzersiz sesi ve olağanüstü empati yeteneğiyle insanların gönlünde taht kuran Barış Manço, sporun her dalıyla ilgili olmasına rağmen futbol ile kurduğu bağ bir hayli şaşırtıcıydı. Öyleki 1988 yılında Milanello kentinde gerçekleştirdiği Gullit, Van Basten ve Rijkaard röportajıyla o yıllara damgasını bir kez daha vurmayı başardı ve futbola olan tutkusunu da gözler önüne serdi.

Karşınızda Gitar Çalınırken İstek Şarkı Yapacağınız 27 Güzel Gitar Şarkısı İçin TIKLAYIN 

3. Bob Marley

“Football is a whole skill to itself”. Yani “Futbolun kendi büsbütün bir yetenektir”. İşte bu söz Reggae müziğinin kralı Bob Marley’e ait. Futbola karşı olan sevgisi sözlerine kadar işledi. Futbol seyretmek kadar oynamayı da sevdi. Her fırsatta kendisini topun peşinden koşarken buldu. Fotoğrafçılara ise bol bol malzeme verdi.

4. Cem Karaca

1968 yılında orkestralar arasında gerçekleşen ve 4 gece oynanması planlanan minyatür saha futbol turnuvası, saha idarecileri ile çıkan tartışma sonucu sadece bir gece oynanabildi. Gecenin son maçı Cem Karaca-Apaşlar ve Kaygısızlar arasında oynandı. Cem Karaca’nın siyah gözlükleri ile çıktığı maçta topu bulabilmek için sahada epeyce dolaşması seyircileri bol bol güldürdü.Sonuçta Kaygısızlar sahadan 4-1 galip ayrıldı.

5. Marilyn Monroe

Her zaman futbola tutkun erkekler olacak değil ya? Kadınlar da olmazsa olmaz. Marilyn Monroe’da gönlünü futbola kaptıranlardandı. 1957 yılında New York’da Ebbets Field Stadyumunda ABD Milli Takımı ile İsrail’in Hapoel Tel Aviv takımları arasındaki dostluk mücadelesinde Marilyn Monroe başlangıç vuruşunu yapmıştı.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
25
Muhteşem
Acıklı Acıklı
19
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
19
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.