Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Bebeğinizin Cinsiyetini Anlamanın 10 Efsane Yolu

4 dakikada okuyabilirsiniz


Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ilk dakikadan itibaren bebeğinizin  cinsiyetini de merak etmeye başlıyorsunuz. Hamileliğin belli bir ayına gelindiğinde ultrason ile genellikle cinsiyet belli oluyor. Genellikle dedik çünkü teknolojinin Allahuekber dağlarına ulaştığı şu zamanda bile yanılma payı ortaya çıkabiliyor ve kız beklerken oğlunuz olabiliyor. Peki Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur? Tüm bu sorulara cevabımız hazır. Ee tabii bunun için sabırlı bir insan olmaya davet ediyoruz.

Şimdi birazdan sayacağımız bazı batıl inançlar ile hamileliğinizi eğlenceli bir sürece sokmaya hazır mısınız? Bu yöntemler senelerdir, kuşaktan kuşağa özellikle anneler ve ailenin büyük kadınları tarafından uygulanmaya devam ediyor. Kocakarı yöntemi de deniliyor da siz şimdi aile büyüklerine kocakarı demeyin, aman ağzınızın tadı kaçmasın.

Hazırsanız başlıyoruz;

1. Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Yüksek/Alçak

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Belli bir aydan sonra karnınız iyice şişmeye başlayacak. Bebeğinizin vücudunu tam olarak hissetmeye başlayacaksanız. Bu aylarda karnınız eğer yukarı doğru ise bebeğiniz kız, aşağı doğru ise erkektir. Ortada duruyorsa hareket ettirmeye çalışın canım…

2. Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Kalp Atışı

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Bir anneyi en çok heyecanlandıran ve duygulandıran şeylerden biri olan kalp atışı seslerinden bebeğinizin cinsiyetini öğrenebiliyormuşsunuz. Doppler cihazı ile kalp atışı seslerini dinleyin. Efsaneye göre kalp atışı dakikada 140’ın üzerindeyse kız bebek geliyor demektir.

3. Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Tatlı/Ekşi Testi

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Hamileliğinizde en çok ne aşerdiniz bunu bir düşünün. Eğer canınız her gün dondurma, pasta, baklava gibi tatlı şeyler çekiyor ise kız. Tuzlu ve ekşi şeyler çekiyor ise erkek. Canınız hem tatlı hem ekşi hem tuzlu çekiyorsa “Yoksaaa ikiz mi olacak?” şüphelerine de düşebilirsiniz. Allah yardım etsin 🙂

4. Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Anahtar

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Bu testi yapmanız için bilinçli olarak anahtarı elinize almamanız gerekiyor. Testi yapan kişinin zamanlamayı iyi ayarlaması lazım. Uzatılan anahtarın ince tarafından tutarsanız kız, kalın tarafından tutarsanız erkektir. Neye dayanarak bu ortaya çıkmış bunu da başka zaman düşünürüz.

5. Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Yüzük Döndürme

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Bu popüler cinsiyet testinde yüzüğe ip bağlayıp sırt üstü uzanıyorsunuz. Yüzüğü karnınız üstünde sallamaya başlıyorsunuz. Eğer yüzük ileri ve geri hareket ederse oğlan bebek geliyor demektir. Yüzük daire çizerek hareket ederse kız bebek olacak anlamına gelir. 16 günde cinsiyet tahmini kadar spesifik olmasa da bu yöntem de evde işe yarayabilir.

6. Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Çift/Tek

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Efsaneye göre mayalar bebeğin cinsiyetine kadının hamile kaldığı yaş ile hamile kalınan yıla bakarak karar verir. Yaş ve yılın her ikisi de tek sayı ise ya da her ikisi de çift sayı ise bebek kız, biri tek biri çift sayı ise bebek erkektir. Bunu da sayısalcılar mı buldu nedir?

“Psikopat Çocuk Ne Yapar? Çocuğunuzun Geleceği İçin Bu 6 İşarete Dikkat” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

7. Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Kırmızılahana testi

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Lahanayı bir güzel kaynatın. Suyunu bir kenara ayırın. Bu suyun içerisine birkaç damla idrarınızdan damlatın. Eğer rengi mora dönerse erkek, pembeye dönerse kızdır. Bebeğin cinsiyeti nasıl tahmin edilir sorusuna verilecek cevaplardan birisidir.

8. Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Mide Bulantısı

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Eğer hamileliğinizin ilk üç ayı süresince sabah mide bulantılarınız varsa bebek kız geliyor demektir. Çok az yada hiç yoksa erkek olacaktır.  Mide bulantılarınız gün içerisinde devam ediyor ve sağlığınızı olumsuz etkilemeye başlıyorsa doktorunuza görünmeyi ihmal etmeyin. İki can taşıyorsunuz sonuçta.

9. Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Ruh Hali Testi

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Hamileliğiniz boyunca çok ağlamaklı oluyorsanız, mahsulü yanmış çiftçi gibi karalar bağlıyorsanız, gülünecek yerde bile ağlamaya başlıyorsanız bebek kız olacaktır.

10. Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? İdrar testi

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Anneannelere göre idrar renginden de bebeğin cinsiyeti anlaşılabiliyor. Eğer idrar renginiz açık sarı ise erkek, koyu sarı ise bebeğiniz kızdır.

Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Tüm bu yöntemlere “Ben sabredemem, daha bebeğime kıyafet alacağım, bebek odası düzenleyeceğim, yok efendim cinsiyet partisi düzenleyeceğim pastayı kesince cinsiyetini öğreneceğim.” diyorsanız hamileliğinizin 4. ayında bebeğinizin cinsiyetini ultrason ile öğrenebilirsiniz.

Şimdiden tüm anne adaylarına bebeklerini sağlıkla mutlulukla kucaklarına almayı diliyoruz.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke