Batık Nasıl Geçer? 5 Adımda Pürüzsüz Bir Cildin Formülü

2 dakikada okuyabilirsiniz


batık

Yaz aylarına girerken etekler, elbiseler korkulu rüyanız olmasın! Bütün bir kış boyunca düzensiz ve yanlış yapılan epilasyon sonrası oluşan batık problemi, bacakların kötü görünmesinin yanı sıra iltihap yaparak cildinizde iz kalmasına sebep olabilir. Batıktan kurtulmak için uygulamanız gereken çok kolay yöntemler mevcut! Siz de “Batıktan nasıl kurtulurum“, “Batık nasıl geçer” gibi soruların cevabını merak ediyorsanız, bu yöntemleri öğrenmelisiniz. Bunları düzenli şekilde uygulayarak bütün bir yaz boyunca pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz! İşte batık için çözüm olabilecek 5 tavsiye! Cildinizin hassasiyetini ve alerjik durumlara gösterdiği tepkileri göz önünde bulundurarak uygulamanızı tavsiye ederiz!

1.Batık Nasıl Geçer? Aspirin

Batık Nasıl Geçer

2 tane aspirin ve 1 tatlı kaşığı ılık suyu bir kapta karıştırın. Ardından üzerine 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Batık olan bölgede 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bunu haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Aspirin, içindeki salitik asit sayesinde ölü cildin yenilenmesine, bu sayede de batıktan kurtulmanıza yardımcı olur. Hassas ve alerjik durumunuz varsa aspirin kullanmayınız.

2.Batık Nasıl Geçer? Karbonat

Batık Nasıl Geçer

1 yemek kaşığı karbonatı 1 bardak suyun içinde karıştırın ve batık olan bölgeye ovalayarak sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Karbonatın cildi rahatlatıcı bir etkisi vardır. Bunun yanı sıra peeling etkisi göstererek ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olur. Karbonata karşı hassasiyet veya alerjik durumunuz var ise kullanmayınız.

“Cildi Canlandıran Besinler: Daha Sağlıklı Bir Cilt İçin 7 Doğal Besin” adlı içeriği okumak için TIKLAYINIZ…

3.Batık Nasıl Geçer? Çay Ağacı Yağı

Batık Nasıl Geçer

1 yemek kaşığı zeytinyağına 3 damla çay ağacı yağı ekleyip batık olan bölgeye masaj yaparak sürün. Antibakteriyel özelliği sayesinde çay ağacı yağı, enfeksiyonu önleyerek cildi yenileme etkisine sahiptir.

4.Batık Nasıl Geçer? Tuz

Batık Nasıl Geçer

1 yemek kaşığı tuzu 1 bardak suda eriterek batık olan bölgeye sürün. Tuz, kızarıklık ve şişmeleri azaltmaya yardımcı olarak kıl dönmelerinden kurtulmanıza da yardımcı olur. Aynı zamanda ağda sonrasında tuzla cildinizi ovmak canınızı biraz yaksa da yeni çıkan kılların incelmesinde oldukça etkilidir.

5.Batık Nasıl Geçer? Aloe Vera

Batık Nasıl Geçer

Cildi nemlendirirken yenileyici bir etkiye sahip aloe verayı ortadan ikiye keserek batık olan bölgeye ovalayarak uygulayın. Yarım saat bekleyip ılık su ile durulayın.

Sizin kullandığınız etkili bir yöntem var mı? Bizimle paylaşın!

 

Netrojen, Photo by Bekir Dönmez on Unsplash, Photo by Dan 7Kidz on Unsplash

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke