Sıkıcı Hayatınızdan Başarı Öyküsü Yaratmanın 7 Yolu

4 dakikada okuyabilirsiniz


Hayatınızı güzelleştirin. Biz bu konuda size yardım edebilecek 7 yöntem biliyoruz. Nereden mi biliyoruz? Çünkü hepimizin hayattan sıkıldığı oluyor. Önemli olan kim olmak istediğinizi ve başarı öyküsü yaratmanın yollarını bulabileceğinizi unutmamanız.

1. Kendinizi Tanıyın

başarı öyküsü

Sizi motive eden şeylerin ne olduğunu anlamanız gerekir. Sizi heyecanlandıran ne? Hayatta tutkunuz nedir? Ne yapmaktan hoşlanıyorsunuz?

Emin değilseniz kendinize biraz zaman ayırın. Neyin sizi mutlu ettiğini, sabahları sizi yataktan kaldıran nedeni keşfetmek için kendinizi gözlemleyin.

Hadi kendinizi gerçekten tanıdığınız o ilk yıllara geri dönelim. Hani şu 16-17 yaşlarınız, o zamanlar hayaliniz neydi? Her gününüz bir öncekine benzemeden önce asıl hayaliniz neydi? Belki de zirve anlayışınız bir şirketin CEO’su olmak değildir, belki de sadece Everest’e çıkmak istiyorsunuzdur. Hayaliniz neydi? Fotoğrafçılık mı, savaş muhabirliği mi? Dünya turuna çıkmak mı ya da sadece gitarınızı alıp tanımadığınız şehirlerin sokaklarında çalmak istiyorsunuzdur. Olmak zorunda olduğunuz kişiye dönüşmeden önce siz kimdiniz? Aslında her şey bu soruyu cevaplayabilirseniz değişebilir.

2. Sevdiğiniz Şeyleri Yaparak Para Kazanın

başarı öyküsü

Sizi motive eden asıl şeyi bulduysanız sıra ona sıkı sıkı sarılmaya gelmiş demektir.  Sizi motive eden şeye ayırdığınız süreyi maksimum düzeyde tutacak şekilde hayatınızı yeniden tasarlayın. Bu tabii ki aynı gün gerçekleştirebileceğiniz bir değişim olamayabilir. Siz de takviminizi mutlu olduğunuz şeylere daha fazla vakit ayıracak şekilde tekrar düzenleyerek ve kazandığınız parayı bu aktivitelere harcayarak başlayabilirsiniz. Bu ilk başlarda sabahlarınızı ya da hafta sonlarınızı ayırmanız demek olacak. Bu şekilde sevdiğiniz şeyi yapabilmek için para kazandığınız bir gelecek yaratarak özgür, tutkulu bir hayata yelken açmış olacaksınız.

“Uyguladığınızda Hayatınızı Anlamlı ve Başarılı Kılacak 13 Önemli Şey”adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

3. Hayat Boyu Öğrenme Felsefesini Benimseyin

başarı öyküsü

Sıra dışı bir hayat yaşamak istiyorsanız önce kendinizi günden güne geliştirmeye odaklanmalısınız. Yılın sonuna geldiğinizde yılın başında bilmediğiniz bir şeyi bilmelisiniz. Önceden bilmediğiniz şeyleri ustaca yaparak beyninize meydan okuyun. Yeni şeyler öğrendikçe göğe bakışınız da değişecektir.

4. Beklentinizi Yüksek Tutun

başarı öyküsü

Bir şehir efsanesine dönüşmüş olan şu “sıfır beklenti sonsuz mutluluk” formülünü unutun da konuşmaya başlayalım. Sıra dışı bir hayatınız olmasını istiyorsanız bu şartı pas geçemezsiniz. Evet evrende sadece bir yıldız tozuyuz ama bu kadar büyük bir evrende küçük düşünmek yaradılışa ihanet etmek değil mi? Kendinize “iyi şeyler bana olmaz”, “hayatımdaki her şey kötü gidiyor” ya da “bahtsız bedeviden halliceyim” demeyi bıraktığınız gün sıkıcı hayatınızı değiştirebilecek gücü kendinizde bulacaksınız. Sizin de bir başarı öyküsü yazabileceğinizi unutmayın. Büyük düşünün. Hayallerinizin peşinden gidin. Bir hayalinizin olması size ilham verecektir. Ve bu da yere düştüğünüzde kalkmanız, her sabah perdelerinizi tekrar açabilmeniz için size güç verir. Ne derler bilirsiniz “gerçekçi ol, imkansızı iste”

5. Ekonomik Özgürlüğünüzü Kazanın

başarı öyküsü

Ekonomik özgürlüğünüzü kazanmış olmakla zengin olmak arasında büyük bir fark var.  Ekonomik özgürlük derken istediğiniz yaşamı sürmenize yetecek paranızın olmasını kastediyorum. Mutluluk için yatlar, katlar gerekmez. Hadi birlikte mırıldanalım “Ne bir kürk ister bu şen gönlüm. Ne bir han ne de saray lara lay la lalay . Ye, iç, eğlen çok kısa ömrün. Sev çünkü sevmek en kolay”

6. Başarı İle de Başarısızlıkla da Başa Çıkmayı Öğrenin

başarı öyküsü

Bazen her şey yolunda gidiyor diye düşünürken aslında değildir. Diğer taraftan işler berbat dediğinizde de düşündüğünüz kadar kötü değildir. Eğer hayatı gerçekten yaşamayı seçerseniz birçok başarınızın yanı sıra pek çok başarısızlığınız da olacaktır. Hayat bu, güneşli günler kadar fırtınalı günler de olacak. Siz her koşulda ayakta kalabilmelisiniz.

7. Sıkı Çalışın

başarı öyküsü

Kazanan kişi olmanın ve bir başarı öyküsü yazmanın formülü her zaman gereğinden fazlasını yapmaktır. Gerektiği kadarını herkes yapar, siz olmak istediğiniz kişiye dönüşmek için çabalayın ve hayatınızı güzelleştirin. Unutmayın eğer bir adım atmak sizi ilerletiyorsa bir sonraki adım sizi olağanüstü bir yere getirebilir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke
Ozge Tan