Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar: Bu 4 Maddeye Dikkat Edin!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar
Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar
Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar: Bu 4 Maddeye Dikkat Edin!

Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar: Bu 4 Maddeye Dikkat Edin! Hiç kimse sevdiğinden ayrılmak istemez. Fakat hayat her zaman bizim istediğimiz şekilde gitmeyebilir ve ilişkilerde ayrılıklar yaşanabilir. Ama önemli olan Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar içinde sayılabilecek davranışlardan uzak durmaktır. Her ilişkinin ömrü istenilen kadar uzun olmayabilir. Aşık olmak ne kadar doğal bir durumsa ilişkilerin bitmesi de o kadar doğaldır. Önemli olan ayrılık sonrası süreci en az hasar ile atlatmaktır. Bu yüzde ayrılık sonrası kendinizi sudan çıkmış balık gibi hissedebilir, nasıl davranacağınızı bilemeyebilirsiniz. Dolayısıyla ayrıldıktan sonra yapılan hatalar konusunda daha dikkatli olmanız gerekir. İşte sevgilinizle ayrıldıktan sonra uzak durmanız gereken hatalı davranışlar:

1. Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar: Durumu Kabul Edin

Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar

Tüm ilişkiler ne yazık ki sonsuza kadar devam etmiyor. İlişkiniz bittiğinde kendinize yapacağınız en büyük iyilik ilişkinin bitmiş olduğunu kabul etmek olacaktır. Bu süreçte acı çekebilirsiniz ve verdiğiniz emekler için üzülebilirsiniz. Böyle bir durumda etrafa güçlü görünmek için duygularınızı saklamayın. Eğer kendinizi üzgün hissediyorsanız etrafa sahte gülücükler saçmayın. Ayrıca şunu unutmayın ki; ilişkiniz mükemmel olsaydı zaten birlikte olmaya devam ederdiniz. Aranızdaki bağ sandığınız kadar kuvvetli olsaydı ayrılmış olmazdınız. Ayrılık sürecinde olduğunuzu ve bu süreçten en kısa zamanda çıkacağınızı kabul ederseniz çok daha kolay bir şekilde toparlanacağınızdan emin olabilirsiniz.

2. Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar: Barışmaya Çalışmayın

Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar

Ayrılık sonrası yapılan en büyük hatalardan biri de barışmaya çalışmaktır. Eğer sevgiliniz sizinle olmayı gerçekten istiyor olsaydı zaten ayrılma noktasına gelmenize izin vermezdi. Ayrıldıktan sonra elbette çok üzülebilirsiniz fakat bu üzüntüyle sakın eski sevgilinizi arayıp barışmak istemeyin. Özellikle yalvarmaktan, ağlamaktan uzak durun. Sevgiliniz sizi çok seviyor olsaydı ilişkinizi bitirmek istemezdi ve şartlar ne kadar zor olursa olsun devam etmenin bir yolunu mutlaka bulurdu. Bu nedenle bazen duygularınız çok yoğun olsa dahi karşı taraf sizi istemediğinde vazgeçmeyi bilmelisiniz.

“Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla? İşte Erkek Kıtlığı Yaşanan Ülke” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

3. Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar: Arkasından Konuşmayın

Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar

Biten bir ilişkinin ardından eski sevgiliniz hakkında dedikodu yapmak, kötü konuşmak çok büyük bir saygısızlıktır. İlişkideyken çok sevdiğiniz ve toz konduramadığınız sevgilinizi bir gün içinde dünyanın en kötü insanı ilan etmeyin. Ayrılık sonrası çok yıpranmış, acı çekmiş ve kötü günler geçirmiş olabilirsiniz. Fakat yine de size düşen; çizginizi bozmamak ve eski ilişkinize karşı saygılı olmaktır. Ayrıca eski sevgiliniz ve ilişkiniz hakkında sürekli konuşmak onu unutmanızı da zorlaştıracaktır.

4. Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar: Hemen Yeni Bir İlişkiye Başlamayın

Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar

İlişkiniz bitince kendinizi çok yalnız hissedebilirsiniz. Çivi çiviyi söker diye düşünerek yeni aşklara yelken açmak isteyebilirsiniz. Ancak ayrılığınız henüz yeniyse bu sizin için hiç iyi bir fikir olmayacaktır. Yalnızlığınızı gidermek için yeni birini hayatınıza almak yerine kendi kendinize yetebildiğinizi fark etmelisiniz. Eski ilişkinizi unutmak için veya sadece yalnız kalmamak için bir ilişkiye başlamak çok büyük bir hata olacaktır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke