Avrupa’ya Giderseniz Mutlaka Görmeniz Gereken 7 Muazzam Kahve Dükkanı

2 dakikada okuyabilirsiniz


Ülkemizde  oldukça yaygın olan kahve kültürü Avrupa’nın önemli şehirlerinde de oldukça yaygın. Gelin hep beraber müdavimi olacağınız kahveleri yapan dükkanları bir ziyaret edelim.

1. Kaffeine, Londra

Londra’nın bitmek bilmeyen yağmurlu havalarında içinizi ısıtacak en güzel şey kahvedir. Londra’nın en iyi kahvelerini yapan dükkanların başında da Kaffeine gelir. Bu dükkanda çalışacak insanlar üç yıllık bir eğitimin ardından görevlerine başlarlar. Bu zorlu maratondan çıkan çalışanlar kahvelerini müşterilerinin hizmetine sunarlar.

2. Craft, Paris

Craft kahve dükkanı, 24. sokak, Vinaigriers’de kahve severleri ağırlıyor. Espresso ve Noisette ile meşhur olan bu kafede yer bulmak oldukça zor.

“Kahveyi Teoreme Dönüştüren Dahi: Paul Erdös” adlı içeriğimiz için TIKLAYINIZ…

3. 3FE, Dublin

Bu kahve dükkanının en sevilen özelliği baristanların gösterdekleri üst seviye ilgi. Ayrıca bu mekanın şöyle bir özelliği var. Kahve üçlüsü veya filtre tatma seçeneklerinden birini tercih ederek bir siparişte pek çok kahve tadabilirsiniz. Bu kahve çeşitlerinden birini seçerek baristaların sanatlarını icra etmelerini keyifle izleyebilirsiniz.

4. Drop Coffe Roasters, Stockholm

Bu kafeye girdiğiniz zaman ilk göreceğiniz şey baristaların güler yüzlü karşılamasıdır. Tadının dışında tasarım harikası olan latte’leri oldukça meşhurdur.

5. Small Batch Coffe, Brighton

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için bire bir olan bu mekan Flat White ve Coffee Brewed gibi içecekleri ile ünlü. Güzel bir manzara eşliğinde kahvenizi yudumlamak istiyorsanız bu mekana bir uğrayın deriz.

6. Mind The Cup, Atina

Türk turistlerinde yoğun bir şekilde bulunduğu bu mekanın kahveleri çok ünlü. Kalp şeklinde tasarımları ve lezzetiyle ön plana çıkan bu mekan Yunanistan’da gidilmesi gerekilen kahve dükkanlarından.

7. Da Matteo, Göteborg

Dünya’nın neresinden gelirseniz gelin orada mutlaka damak tadınıza uygun bir kahve bulabilirsiniz. Da Matteo kahve dükkanında meyveli Espresso ve özel hamur işlerini tatmadan İsveç’ten ayrılmayın deriz.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke
Murat Kasap

Yazan Çizen ve Hayalleriyle Yaşayan Birisi... İnstagram: Murat_kasap17