Asla Geri Dönmemesi Gereken 10 Moda Trendi

3 dakikada okuyabilirsiniz


Moda, her saniye değişen ve kitleleri peşinden sürükleyen oldukça etkili bir kavram. Fakat her ne kadar günlük hayatımızda bizlere ilham verse de zaman zaman ‘Böyle bir şey niye varmış ki zaten?’ diye düşündüren trendlerle de karşılaşıyoruz. Bu içeriğimizde bir daha asla görmemeyi umduğumuz, zamanında oldukça kullanılan 10 moda faciasını sizler için listeledik.

1.Vatka 

Dünya tarihinin en rüküş on yılı olarak da bilinen 80’lerin vazgeçilmez ögesi vatkalar sokaktaki herkesin birer Amerikan Futbolu oyuncusuna dönmesine neden olduğundan umuyoruz ki bir daha karşımıza çıkmazlar.

2. Tost Saç

Saçlarımıza çift kaşarlı tost muamelesi yaptığımız bu karanlık dönemin bir daha geri gelmemesi dileğiyle…

3. Aşırı Düşük Belli Pantolonlar

‘İnsan anatomisi bu şekilde değil’ dedirten bu korkunç görüntünün bir daha hortlama ihtimali bile tüyleri diken diken etmeye yetiyor.

4. Topuklu Spor Ayakkabılar 

Olur da bir davete gidip ardından ayakkabı değiştirmeye vakit bulamadan atletik antrenmanınıza yetişmeniz gerekiyor diye kurgulanmadığı sürece, hatta mümkünse o zaman bile, görmek istemediğimiz bu anlamsız konsept tabii ki listemizde yer alıyor.

5. Parlak Kadife Eşofmanlar 

Sadece isim tamlamasının bile gözlerimizin kanamasına neden olduğu bu takımlara soracak bir çift şeyimiz var; Sen eşofmansın, niye kadifesin? Hadi kadifesin, NEDEN PARLIYORSUN PEKİ?

6. Paramparça Kotlar 

Bakın ‘yırtık kot’ demiyoruz. Yırtık kotlar yerinde ve kararında kullanıldıklarında gayet modaya uygun görünebilirlerken bu olayı algılayamayıp paramparça edilmiş, şehrin ortasında vahşi bir ayı saldırısına uğramış gibi gezen güruhtan bahsediyoruz…

7. İspanyol Paça

Bu paça yapısı için yapılabilecek herhangi bir yorumun olmadığını belirtmekle beraber, geri gelmeleri fikrinin kabuslarımızı süslediğini belirtmek gerek. Bunun güzel olduğunu düşünüp moda olarak piyasaya sürenler içinse biraz simetri algısı dilemekten başka çaremiz yok…

8. Jel Ayakkabılar 

Kışın su alacak, yazın plastiği ısınıp ayakları yakacak bu şeylerin (şeyler diyoruz çünkü ayakkabı demek oldukça zor) tuvalet terliği görüntüsü yetmezmiş gibi bir de çok matah bir şeymişçesine kendini daha çok belli eden neon renkleri var, çünkü çok lazım göze batmaları (!)

9. Kepenk Güneş Gözlüğü(msü)

80’lerden gelen bir rüzgar olup 2000’lerde Kanye West’in kullanmasıyla tekrar hortlayan bu trend, güneş gözlüğü anlayışının yüz karası olarak tarihe geçebilir. Tamamen plastik olmasının getirdiği sağlıksız yapısının yanı sıra çirkinliğiyle de görenin akıl sağlığını etkileyen bu gözlükler aynı jel ayakkabılarmış gibi yeterince dikkat çekememe korkusuyla genellikle neon renklere sahipler.

10. Ayak Yüzükleri 

Tekrar bir düşünelim, tartalım, yüzük takabilecek on farklı parmağımız varken AYAĞA YÜZÜK GEÇİRMEK o kadar gerekli miydi gerçekten?

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
7
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
3
Acıklı
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Korkunç Korkunç
5
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
ELSa