Aşk Acısı Nasıl Geçer? Bilmeniz Gereken 10 Önemli Tavsiye

6 dakikada okuyabilirsiniz


Aşk Acısı Nasıl Geçer
Aşk Acısı Nasıl Geçer
Aşk Acısı Nasıl Geçer? Bilmeniz Gereken 10 Önemli Tavsiye

Aşk Acısı Nasıl Geçer? Bilmeniz Gereken 10 Önemli Tavsiye: Aşk, sizi dünyanın en mutlu insanı yapabilecek kadar güçlü, ama acısıyla da hayatınızı altüst edecek kadar yıpratıcı bir duygudur. Ayaklarınızı yerden kesen, kalbinizde kelebekler uçuran ve baktığınız her şeyin gözünüze çok daha güzel gözükmesini sağlayan bu duygu, bazen öyle bir noktaya gelir ki; “Keşke onu hiç tanımasaydım” demekten kendinizi alamazsınız. Size bu kadar büyük mutluluklar yaşatan şey nasıl olur da hayatınızı cehenneme çevirir, buna anlam vermek oldukça zordur. Ama hayatta bazı şeyler, biz istesek de istemesek de başımıza gelmektedir. Hayatınızın merkezine koyduğunuz, belki kendinizden bile daha çok sevdiğiniz o insan, bir bakmışsınız ki çekip gitmiştir. Ya da büyük umutlarla birliktelik hayali kurduğunuz platonik aşkınız, artık size kaldıramayacağınız acılar çektiriyor olmuştur. Acının, umuda ve mutluluğa galip geldiği bu noktada, yapmanız gereken bazı şeyler vardır. “Aşk acısı nasıl geçer”, “Aşk acısından nasıl kurtulurum”, “Aşk acısından kurtulmak için ne yapmalıyım” gibi sorular sizin de kafanızı meşgul ediyorsa, sizler için hazırladığımız bu tavsiyelere kulak vermenizde fayda var. İşte aşk acısından kurtulma yolları:

1.Aşk Acısı Nasıl Geçer? Durumu Kabullenin

Aşk Acısı Nasıl Geçer

Bir sevgiyi sonlandırmaya çalışmak elbette ki kolay değildir. Sevdiğiniz bir insanı hayatınızdan çıkarma fikri, size başlarda çok korkunç gelecektir. Ama yapılması gereken her şeyi yaptıysanız ve “Ben elimden geleni yaptım” rahatlığını vicdanen hissediyor olmanıza rağmen, bazı şeyler bir türlü yolunda gitmiyorsa, artık bir şeyleri düzeltmeye çalışmaktansa, bu acıdan kurtulmaya çalışmak çok daha doğrudur. Yani bu kişinin hayatınızdan çıkması yönündeki kararlılığınız ölçüsünde, durumu kabullenme gücünüz artacaktır.

2.Aşk Acısı Nasıl Geçer? İletişimi Sürdürmeyin

Aşk Acısı Nasıl Geçer

Aklınız sürekli sevdiğiniz insanın ne yaptığında, kimlerle birlikte olduğunda olabilir. Ama gözünüz telefonda, ondan gelecek herhangi bir bilgiyi anında öğrenme eğiliminde de olmamalısınız. Aramak, mesaj atmak gibi şeyler sadece çektiğiniz acıyı artırır. Amacımız bu acıdan kurtulmaksa, acının kaynağından ne kadar uzaklaşırsanız sizin için o kadar o iyi olacağını unutmamalısınız.

3.Aşk Acısı Nasıl Geçer? Yalnız Kalmamaya Çalışın

Aşk Acısı Nasıl Geçer

Yalnız kaldığınız zamanlarda, yaşadığınız üzüntü daha da etkili hale gelir. Çünkü sürekli düşünür ve yaşadıklarınızı başa sarıp durursunuz. Pişmanlıklarınız, “keşke” leriniz bitmek bilmez. Bu durumdan kurtulmanın en işe yarayan yolu ise ailenizle, dostlarınızla, arkadaşlarınızla vakit geçirmektir. Bazen sadece tek bir yakın arkadaş bile iyi hissetmenize yeter. Önemli olan şey, size kendinizi değerli hissettiren insanların yanında olmanız ve kendinizi değerli hissedeceğiniz şeyleri yapmanızdır.

“Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

4.Aşk Acısı Nasıl Geçer? Yeniliklere Açık Olun

Aşk Acısı Nasıl Geçer

Böyle bir dönemde yeniliklere karşı kapalı bir tutum sergilememelisiniz. Yeni insanlar, yeni bir yer, yeni bir hobi ya da yeni bir kurs… Bunların hepsi dikkatinizi başka yönlere çekecek ve yaşadığınız üzüntünün hafiflemesini sağlayacaktır. Ayrıldığınız insan, dikkatinizin odak noktasından uzaklaştıkça, kendinizi mutlu hissetme ihtimaliniz de o kadar artacaktır.

5.Aşk Acısı Nasıl Geçer? Kin Gütmeyin

Aşk Acısı Nasıl Geçer

Ortada bir aşk acısı varsa, mutlaka bir suçlu arayışına girilecektir. Size bu acıları çektiren kişiye kızmanız, öfkelenmeniz hatta ondan nefret etmeniz çok olasıdır. Fakat şunu unutmayın ki; olumsuz duygular yeni olumsuz duyguların uyanmasına sebep olur. Sizin ise ihtiyaç duyduğunuz şey pozitif hislerdir. Bunun için nefret, kin ve benzer hislerle boğuşmayı bir kenara bırakmalısınız. Artık olan olmuştur. Bu aşamada önemli olan şey, kendinizi iyi hissedeceğiniz şeylere yönelmenizdir.

6.Aşk Acısı Nasıl Geçer? Spora ve Dansa Başlayın

Aşk Acısı Nasıl Geçer

Spor yapmak, beden sağlığınız için faydalı olduğu kadar ruh sağlığınız için de faydalıdır. Çünkü içinizde biriken ve kendinizi mutsuz hissetmenize sebep olan bütün olumsuz enerji, sporla birlikte sizi terk edecektir. Dans etmek de aynı etkiye sahiptir. Ayrıca dans ederek beynin serotonin (mutluluk hormonu) salgılamasını da sağlamış olursunuz.

“Aşk Acısı Çekenler Toplanın: Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin 4 Yol” Adlı içeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

7.Aşk Acısı Nasıl Geçer? Hüzünlü Şarkılardan Uzak Durun

Aşk Acısı Nasıl Geçer

Şarkılar, şiirler ruh halimiz üzerinde büyük etkiye sahiptir. Özellikle de duygusal şarkılar dinlemek, içinde bulunduğunuz depresif ruh halini daha da perçinleyecektir. Bu yüzden, bir süre için bu tarz şarkılardan olabildiğince uzak durup, hareketli ve enerji dolu şarkılar dinlemeye gayret etmelisiniz.

8.Aşk Acısı Nasıl Geçer? Hissettiklerinizi Yazın

Aşk Acısı Nasıl Geçer

İçinizden geçenleri yazmak, her zaman için ruhen hafiflemenizi sağlar. Hislerinizi isterseniz bir deftere, isterseniz bir arkadaşınıza hiç çekinmeden yazmalısınız. Yazmanın terapi etkisi sayesinde, kendinizi çok daha rahatlamış ve üzüntülerinizden arınmış hissedersiniz.

9.Aşk Acısı Nasıl Geçer? Kendinizi Suçlamayın

Aşk Acısı Nasıl Geçer

“Şöyle yapsaydım, böyle olurdu”, “Şu şekilde davransaydım, bu acıyı çekiyor olmazdım” gibi düşünceler kendinize daha fazla zarar vermekten başka bir şey getirmeyecektir. İlişkilerde her iki tarafın da hataları olabilir. Bu çok normaldir. Fakat bu hatalar üzerine yoğunlaşmak hiçbir işe yaramaz. Aşkınız bir şekilde sona ermişse, demek ki buna engel olunamayacak bir noktaya gelinmiştir. Bu durumda kimin hatasının daha çok olduğunu sorgulamak çok da önemli değildir. Bu sebeple kendinizi suçlamaktan vazgeçmeli ve sonuca varamayacağınız şeyleri tekrar tekrar düşünerek daha da çıkmaza sürüklenmekten kaçınmalısınız.

“Sevmeyen Kadının Davranışları: İşte Sevilmediğinizin 11 İşareti” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

10.Aşk Acısı Nasıl Geçer? Gelecek İçin Umutlu Olun

Aşk Acısı Nasıl Geçer

Bir aşkın sona ermesi, size dünyanın en güzel hislerini yaşatmış olan bir birlikteliğin artık sürmeyecek olması tabii ki de kaldırması çok kolay olan bir durum değildir. Bir insanla bu kadar güzel şeyler paylaştıktan sonra, onun artık hayatınızdan çıkacak olmasının size büyük acılar çektirmesi de çok doğaldır. Fakat hayatta bazı şeylerin sizin elinizde olmadığını kabul etmelisiniz. O kişi hayatınıza girmeden önce de gülüp eğlenebildiğinizi, mutlu olabildiğinizi kendinize sıklıkla hatırlatmalısınız. Çünkü bu, bundan sonrasında da mutlu olabileceğinizi kendinize kanıtlamanıza yardımcı olacaktır. Hayat uzun bir serüvendir ve zorluklar her zaman karşınıza çıkacaktır. Önemli olan ise bu acının bir gün, bir şekilde sona ereceğine inanmanız, hayata karşı umudunuzu yitirmemeniz ve gelecekte çok daha güzel şeyler yaşayabileceğinizi her zaman aklınızın bir köşesinde bulundurmanızdır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
3
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Afife