Okuyunca Sizi Korkutacak Aşırı Oyun Bağımlılığı Yüzünden Yaşanmış 6 Ölümlü Olay

3 dakikada okuyabilirsiniz


Bilgisayarın icadından bu yana hayatımızda olan bu oyunlar birçok genci olumsuz etkilemekte hatta öldürmektedir. Yaşanan olaylara dair bu yazıyı okuduğunuzda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız…

1. Metin2

Yıllardır hayatımızda olan bu oyun günümüzde hala popülerliğini devam ettiriyor. Bu zamana kadar birçok cinayet bu oyun yüzünden işlendi. Bunlardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde Esenyurt’ta gerçekleşti. 13 yaşlarında olan H.E hasabının kapatılmasından dolayı girdiği bunalımdan kurtulamadı. Uzun süren psikolojik sorunlarının ardından intihar eden H.E’nin cansız bedeni bilgisayarının başında bulundu.

2. Dıablo

Chuang adlı bir Tayvanlı internet kafede aralıksız 40 saat boyunca Dıablo 3 oynamış. Mekan sahipleri kendisini bilgisayarın başında baygın halde buldular. Onu uyandırdıklarında ise ayağa kalkıp, birkaç adım atmayı başardı. Bu birkaç adımdan sonra yere yığıldı ve hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

3. DotA

Bir başka acı ölüm ise Filipinler’de gerçekleşti. Evinin yakınlarında bulunan bir internet cafede DotA oynayan bir çocuk, maçın ortasında eve gitmeye zorlandı. 16 yaşındaki bu çocuk, bütün yol boyunca daha fazla DotA oynamamasını söyleyen ninesini dövmeye başladı. Bunun sonucunda yaşlı kadın feci şekilde can verdi.

4. StarCraft 

Güney Koreli oyuncu Seop, 2005 yılında StarCraft oynamaya başlamıştı. Gün içerisinde 12-13 saat bu oyunu oynayan Seop, ilk olarak sevgilisinden ayrıldı daha sonra oyun saatini 15 saate çıkardı. Parasının büyük kısmını internet kafelerde harcamaya başladı. Çok geçmeden acı haber geldi. Uzun süreler oyun oynadığından beslenmesine dikkat etmiyordu. Bozulan metobolizmasının üstüne bir gün önemli bir sıvı kaybı da eklenince, Seop hayata gözlerini yumdu.

5. Manhunt

17 yaşındaki Warren Leblanc, 2004 yılında arkadaşını öldürmekten dolayı ömür boyu hapse mahkum edildi. İngiltere’de yaşayan Leblanc, olayın gerçekleştiği tarihte Rockstar tarafından geliştirilen Manhunt isimli oyunu gece gündüz oynuyordu. Evinin yanında bulunan parkta 14 yaşındaki bir arkadaşıyla oynarken, oyunda gördüğü sahneleri simüle etmeye çalıştı. Bunun sonucunda ise arkadaşını 15 kere bıçakladıktan sonra türlü işkenceler yaparak öldürdü.

6. Slenderman

12 yaşındaki bir kız çocuğunun cansız bedeni evinin yakınlarında bulundu. Dedektiflerin yaptığı araştırmalar sonucunda katillerin 12 ve 13 yaşında iki kız çocuğu olduğu tespit edildi. Diğer bir araştırma sonucuna göre üç kızın da Slenderman adlı oyunu oynadıkları ortaya çıktı. Bu iki kızın kendi yaşlarında olan bir kızı neden öldürdükleri de sonradan ortaya çıktı. Oynadıkları oyundan çok etkilenen bu kızlar hayali bir kahraman olan Slenderman’e kurban sunmak amacıyla böyle bir cinayeti işlediler.

Bunun gibi daha nice hayatını kaybeden veya insanlara zarar veren oyun bağımlıları var. Tabi ki gelişen teknolojiyle birlikte oyun sayısı ve kalitesi de artıyor. Hiç oyun oynamayacağız diye bir şey yok. Tabi ki oynayacağız ama oynadığımız oyunların bizim beynimizi, vücudumuzu ve paramızı ele geçirmesini engelleyerek..

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
7
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Murat Kasap

Yazan Çizen ve Hayalleriyle Yaşayan Birisi... İnstagram: Murat_kasap17