Arkadaş Ortamında Sevilmek İçin 10 Psikolojik İpucu

3 dakikada okuyabilirsiniz


Arkadaş ortamında sevilmek için ne yapmalı? Bizi enerji ile dolduracak ve hayata farklı açılardan bakmamızı sağlayacak yeni insanlarla tanışmak kadar güzel bir şey yoktur. İşte yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olacak 10 psikolojik ipucu:

1. O Kadar da Takıntılı Olmayın

Arkadaş ortamında sevilmek için

Evet, çoğumuz diğer insanlar için yeterince iyi ya da eğlenceli olmadığımızı düşünürüz. Ama size iyi bir haberimiz var. Bunların hepsi aslında sadece sizin kafanızda olan şeyler. İnsanlar sizin sandığınızdan çok daha anlayışlı.

2. Korkmayın

Arkadaş ortamında sevilmek için

Yeni insanlarla tanışmak sizin için korkutucu bir tecrübe olabilir. Eğlenceli olmak ya da iyi diyalog kuran birisi olmak için kendinizi ne kadar çok zorlarsanız, o kadar az kendiniz olursunuz. Bu yüzden her zaman olduğunuz gibi davranın.

3. Küçük Bir Adım Atın

Arkadaş ortamında sevilmek için

İnsanlarla tanışmak için kendinize yeterince güveniniz yoksa, basit şeyler yapmaya başlayın: Sosyal becerilerinizi geliştirmek için iş yerinizdeki yeni birisiyle konuşmayı deneyin. Hatta iletişime açık bir tavır sergilemeniz bile küçük bir adım olabilir. Bu da bir psikolojik ipucu sayılır.

4. Dışarı Çıkmalısınız!

Tamam, artık sosyalleşmek için hazırsınız. Peki yeni insanlar nerede? Bunun cevabını bulmak için kesinlikle dışarı çıkmalısınız. İlginç insanları bulabileceğiniz kurslara, atölyelere ve etkinliklere katılmak son derece işe yarar olacaktır.

5. İlk Hamleyi Yapın

Kendinizi yeni arkadaşlar edinmek için hazır hissettiğinizde, artık ringe çıkabilirsiniz. İletişim kurmanıza ve yeni ilişkiler geliştirmenize yardımcı olacak bu psikolojik ipuçlarını kullanın.

6. Yargılayan Kaybeder

Bazen yeni arkadaşlarınızın kimler olması gerektiği konusunda ön yargılarınız olabilir. Yine de ilk bakışta sizinle ortak hiçbir şeyi yokmuş gibi gözüken insanlar, hayatınızda şimdiye kadar tanıdığınız en ilginç insanlar haline gelebilir. Onlara bir şans verin.

7. İlgi Gösterin

Psikolojik İpucu

Hepimizin bir diva olduğunu unutmayın. Konuşmadan önce dinlemeyi öğrenin. Diğer insanlar da sizin kadar ilgi görmek ve duyulan biri olmak ister. Onlara kendilerini tanımak için ilgi gösterdiğinizi belli edin.

8. Birlikte Vakit Geçirin

Psikolojik İpucu

Yeni bir dostluk, zamanı paylaşmakla kurulur. Akşam yemekleri, partiler, sinemalar ve birlikte zaman geçirebileceğiniz diğer yerler bu noktada en iyi seçimlerdir.

9. İletişimde Kalın

Psikolojik İpucu

Bazen arkadaşlarımızla iletişimde kalmamız zordur. Yine de bu, bir dostluğu devam ettirmenin tek yoludur. Arkadaşınızın hayatının nasıl gittiğini izlemek için internet, telefon gibi araçları kullanın.

10. İyi Bir Arkadaş Olun

Psikolojik İpucu

Arkadaşınıza yardım edin, onu destekleyin. Ve size güvenebileceğini bilmesini sağlayın. Umuyoruz ki bunlar, arkadaş ortamında sevilmek için ne yapmalı sorusunun cevabı olmuştur.

Kaynak: brightside

“Başarılı İnsanların Kullandığı 6 Muhteşem Beden Dili Hareketi” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
4
Komik
Muhteşem Muhteşem
12
Muhteşem
Acıklı Acıklı
4
Acıklı
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke