Emzirme Döneminde Anne Sütünü Artıracak 5 Besin

2 dakikada okuyabilirsiniz


Uzmanlara göre anne sütü mucizevi bir besin. İlk 6 ay sadece anne sütünün verilmesi bebeğin her türlü gelişimi açısından çok önemli. Günümüzde bunu uygulayan çok az anne kalsa da 2 yıla kadar ek gıdalarla emzirmeyi devam ettirmesi gerekiyor. Ancak 4. veya 5. aydan itibaren anne sütünde azalma oluyor. Anneler de haliyle süt artırma derdine düşüyor. Biz de bu yüzden emzirme döneminde Anne Sütünü Artıracak 5 besin içeriğini sizler için hazırladık. Keyifli okumalar…

1. Frenk Kimyonu

Anne Sütünü Artıracak

Frenk kimyonu gaz ve diğer mide bozuklukları için rahatlatıcıdır. İştahı da artırabilir. Çay olarak demlendiğinde öksürük ve nezle için mükemmeldir. Yüzyıllardır, ebeler frenk kimyonu ekstresini anne sütünü artıracak ve bebeklerde koliği yatıştıracak bir besin olarak kullanmışlardır.

“Göğüslerinizi Şekillendirmek İçin 5 Doğal Yol” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN …

2. Rezene

Anne Sütünü Artıracak

Hindistan, Çin ve Ortadoğu’da çok eski tarihlerden itibaren bilinen ve bitkisel ilaç olarak kullanılan rezene, sindirim sistemini güçlendirmesinin yanında doğal bir antibiyotik görevi de görür. Kanser karşıtı bir bitki olarak da bilinir. İçindeki östrojene bağlı olarak süt salgısını artıdığı, adeti söktüğü ve doğumu kolaylaştırdığı bildirilmektedir.

3. Tahin Helvası

Anne Sütünü Artıracak

Tahin Helvası, içinde bulundurduğu tahin ve çövenden dolayı insanı tok tutar ve açlık hissi uyandırmaz. Aynı zamanda kalsiyum yönünden de çok zengindir. Bedenen çalışanlara, emziren kadınlara ve sporculara tavsiye edilen bir yiyecektir.

4. Beyaz Dut

Anne Sütünü Artıracak

Dut ağacının yaprakları ipek böcekleri için zengin besinler içerir. Antioksidanlar açısından da zengindir, bu özelliği sayesinde birçok hastalığın tedavisinde ve aynı zamanda cilt bakım malzemelerinde kullanılmaktadır. Protein açısından çok zengindir. Ayrıca A, E, C ve K vitaminleri açısından oldukça zengin olan dut, kalsiyum, demir, folat, tiamin, nisain kaynağıdır. Anne sütünü artıracak her türlü vitamin beyaz dutta mevcuttur.

5. Anne Sütünü Artıracak Bir Besin: Dereotu

Anne Sütünü Artıracak

Eski Yunan ve Roma döneminde hem yemeklik hem de ilaç olarak kullanılan dereotu, emzirme döneminde kullanılması halinde anne sütünü artırmakta önemli rol oynayacaktır.

“Hamile Kalmak İsteyenler ! Kaçınmanız Gereken Bu 6 Maddeye Dikkat Edin” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.