Ana Böyle Yerler mi Varmış? Dedirten 10 Cennet Köşe

4 dakikada okuyabilirsiniz


Orda bir plaj var uzakta, orada tatil yapanlar var, gitmesek de görmesek de. Gelin sizinle bir oralara uzanalım…

1. Cayo Coco-Küba

coya coba küba

su altı dalış

Mavinin en güzel tonlarının bulunabileceği bir cennet adası burası. Küba anakarasına bir köprüyle bağlı. Dünya’nın her tarafından turistler mavinin hasretiyle Cayo Coco plajlarını dolduruyor.

2. Exuma Plajları-Bahamalar

bahama

bahamalar

Karayipler’in ortasında 365 adacık. Bazıları Dünya’nın en lüks otellerini ağırlıyor bazıları yüzyıllardır öylece duruyor ama hepsinin ortak özelliği görenlere anı yaşamanın tadını verebilmesi.

3. Bairiki Adası-Kiribati

ada

Karayipler’den Pasifik Okyanusu’na doğru geçelim ve sizi Kiribati ülkesinin Bairiki Adası’na götürelim. Ülkenin en gelişmiş şehri. Tamı tamına 3524 kişi yaşıyor. Evet üç bin beş yüz yirmi dört. “Ben iyi deniz için dünyanın öbür ucuna bile giderim abi para da bol zaten” diyorsan dinle şimdi gardaş. Buradan Atatürk Havalimanı’na taksiye biniyon, taksiciye “sahilden git birader tem kapalıdır” dedikten sonra Güney Kore’ye bir bilet. İnince hiiiç durma hemen Avustralya’ya bir bilet. Duur yine bitmedin oradan Fiji’ye. Fiji neresi yav demeye kalmadan Kiribati’ye. Artık oradan uçar mısın koşar mısın yüzer misin sana kalmış.

Mesela Sabri bey uçmayı tercih etmiş.

4. Melissani Mağarası-Yunanistan

yunanistan

Yok parasından değil de beni uçak tutuyor boş ver şimdi diyorsanız sizi komşuya alalım. Yunan Mitolojisinde “Su Perileri’nin Mağarası” olan Melissani’nin çevresi ormanlarla kaplı, masallardan çıkma bir köşe. Mağaranın gölüne girip kendinizi modern zaman su perisi gibi hissedebilirsiniz,ya da su aygırı.  Artık onu siz düşünün benana.

5. Namib Çölü-Namibya

çöl

Bizim köyde göl yoktu ondan öğrenemedik yüzmeyi ben manzara severim diyorsanız çöl kumunun Atlas Okyanusu’yla birleşerek insanı “burası dünyaysa Esenyurt ne” gibi düşüncelere sevk eden Namib Çölü’ne davet ediyoruz.

6. Lampedusa Adası-İtalya

italya

Deniz dedin, hala Akdeniz’e gelmedin where is the adalet? dediğinizi duyar gibiyim. O zaman alın size Lampedusa Adası. Sicilya’da olması sizi korkutmasın mafyalar filan geçmişte kaldı, pizza makarna deniz üçlemesinin yanına gitarla Akdeniz akşamları söyledin mi 2 güne adanın anahtarlarını verirler,öyle de sıcakkanlı bu Akdeniz insanı.

7. Cala Comte-İbiza 

ibiza

Yazıyı buraya kadar okuduysanız “Allah’ım neydi günahım” dediğinizi duyar gibiyim.

“Tatilde iseniz veya Gidecekseniz Karşınıza Çıkacak 8 Olası Durum” adlı içeriğimiz için TUKLAYINIZ…

ibrahim tatlıses

Ama durun! Ibiza diyorum parti parti diyorum durun 2 dakika. Adanın çılgın hayatına göre biraz sakin kalan ama denizi müthiş olan Cala Comte Plajı’nda gündüz takıl, geceyi de sen düşünürsün artık.

ibiza nights

apaçi

8. Mont Choisy Plajı-Mauritius

madagaskar

İbiza da mı gol değil?

İyi sen kaşındın haydi Hint Okyanusu’na gidelim. Komşusu Madagaskar’dan 15 kat küçük ama ekonomisi daha büyük olan Mauritius’un cennet adası Mony Choisy. Mauritius’da böyle yerler varken zaten sırtları yere gelmez. Yatlı katlı amcalar bol bol gelir, bizim de böyle çenemiz yorulur.

9. Kelebekler Vadisi-Türkiye

kelebekler vadisi

kelebekler vadisi

“Kızım bizi ne yoruyorsun elin memleketinde biz ne yapacağız güzelim ülkemiz varken”

diyorsanız çok haklısınız. Ülkemizin cennet köşeleri say say bitmez ama ben sizler için Kelebekler Vadisi’ni seçtim. Arabalı arkadaşlar…

şahin

hiiiç heveslenmesin ya denizden geleceksiniz

nargile

ya da paşa paşa yürüyeceksiniz.

10. Salda Gölü-Türkiye

cennet köşe

Şaka değil, o gördüğünüz su Burdur’da. Ayrıca göl ama tatlı su da değil sodalı. İçin için höpür höpür sorun yok.

can manay

Kamp için Türkiye’nin yegane alanlarından biri.

salda gölü burdur

Ama göl sonuçta fazla açılmayın bak, 200 metre derinlik var.

“Sevgili yazar kızım. Bu kadar anlattın sen tatilde nerelerdesin? ” derseniz. Hiç sormayın. Merak edenleri aşağıdaki linke alalım.

https://www.netrojen.com/2017/07/06/corumlular-tiklamasin/

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
10
Komik
Muhteşem Muhteşem
8
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke