Alice Müzikali Geliyor! İşte Alice Harikalar Diyarında Müzikalinde İzleyeceğimiz 6 Ünlü İsim

3 dakikada okuyabilirsiniz


Alice Müzikali Geliyor!
Alice Müzikali Geliyor!

Alice Müzikali Geliyor! İşte Alice Harikalar Diyarında Müzikalinde İzleyeceğimiz 6 Ünlü İsim

Alice Müzikali Geliyor! Alice Harikalar Diyarında dünya edebiyat tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Şimdiye kadar 150’den fazla dile çevrilen, Lewis Carroll tarafından yazılmış olan eser birçok animasyon, film, tiyatro ve müzikal için esin kaynağı oldu. Birçok edebiyat eleştirmeni Alice Harikalar Diyarında kitabının yalnızca bir çocuk edebiyatı ürünü olmadığını, satır aralarında birçok felsefi ve toplumsal alt metinler içerdiğini düşünüyor. Kitap bu kapsamda “edebi saçma (literary nonsense)” kategorisinde bulunuyor, bunun nedeni kitabın içerisinde birçok gerçek dışı hatta saçma denebilecek türden olaylara ve kişilere yer verilmesi.

Alice Müzikali

Zorlu Performans Sanatları Merkezi müzikal konseptinde bir “Alice” uyarlamasına ev sahipliği yapıyor. Sanal ve gerçek dünya arasındaki ilişkiyi konu edinen modern bir uyarlama olan Alice Müzikali’nin prömiyeri 7 Şubat’ta yapılacak. Müzikal birçok tanınmış ismi bünyesinde barındırıyor. Alice Müzikali oyuncuları kimler diye merak edenler için, müzikalin ana karakterlerine ve bu karakterleri canlandıracak isimlere bir göz atalım:

Alice Müzikali

1.Serenay Sarıkaya (Alice)

Alice Müzikali

Serenay Sarıkaya romanın baş kahramanı olan “Alice” karakterini canlandıracak. Dizi ve sinema projelerinde görmeye alışık olduğumuz başarılı oyuncu, ilk kez tiyatro sahnesinde yer alacak.

2.Enis Arıkan (Tavşan)

Alice Müzikali

Alice Harikalar Diyarında’nın en önemli karakterlerinden olan “Tavşan” Enis Arıkan tarafından canlandırılacak. Ekranlarda olduğu kadar kişisel Instagram sayfasında da büyük bir hayran kitlesine sahip olan yetenekli oyuncunun bu müzikaldeki performansı merakla bekleniyor

“Dali’nin Kadınları: Unutulmaz 4 Kadın ile Tiyatro Sahnesinde Sıra Dışı Bir Buluşma” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3.Ezgi Mola (Kraliçe)

Alice Müzikali

Ezgi Mola Alice Harikalar Diyarında’nın histerik “Kraliçe”sini canlandıracak. Daha önce birçok sahne performansında yer almış, en son “Arkadaşım Hoşgeldin” isimli televizyon programında gördüğümüz Ezgi Mola, Alice Müzikali kapsamında “Kraliçe” rolüyle seyirci karşısında olacak. 

4.Şükrü Özyıldız (Şapkacı)

Alice Müzikali

Müzikalin çılgın karakterlerinden biri olan ‘Şapkacı”ya sahnede Şükrü Özyıldız hayat verecek. Bu rol Şükrü Özyıldız’ın ilk tiyatro deneyimi olacak. 

“Esaretin Bedeli Tiyatro Sahnesinde! İşte Esaretin Bedeli’ni İzlemek İçin 4 Sebep” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

5.İbrahim Selim (Kral)

Alice Müzikali

Oyuncu, seslendirme sanatçısı ve sunucu İbrahim Selim, Alice Müzikali kapsamında histerik kraliçenin eşi ve aynı zamanda oldukça tuhaf bir karakter olan “Kral” rolünde. 

6.Merve Dizdar (Kedi)

Alice Müzikali

Alice Harikalar Diyarında’da önemli karakterlerden birisi ise sırıtmasıyla meşhur “Kedi (Cheshire Cat)”. Bu sıra dışı karakteri ise oyunculuğun yanı sıra sunuculuk yapan ve seslendirme projelerinde de yer almış alan Merve Dizdar canlandıracak.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke