Facebook Kullanıcılarının Son Günlerde Cevabını En Çok Merak Ettiği Soru: “Kim Bu Ahmet Aygün?”

2 dakikada okuyabilirsiniz


Facebook kullanıcılarının son zamanlarda cevabını en fazla merak ettiği soruların başında “ Ahmet Aygün kim” sorusu geliyor.

Facebook paylaşımlarının altında yazan “Ahmet Aygün ve şu kadar kişi beğendi” şeklindeki ibareyle dikkat çeken Aygün, birçok yoruma konu oldu.

Arkadaş olmadığı kişilerde bile isminin niçin ayrıca yazdığı anlaşılmayan Aygün, Twitter’da da ilgi odağı oldu.

Peki Ahmet Aygün kim? Adana’da yaşayan 25 yaşındaki Ahmet Aygün Facebook’a 2005 yılında katılmış. Facebook reklam departmanında çalışmak için başvuruda bulunan Aygün, başvurusunun kabul edildiğini söylüyor. Uzun süre çalıştıktan sonra çalıştığı işten ayrılan Ahmet Aygün, birçok Facebook yetkilisiyle arkadaşlığının devam ettiğini belirtiyor.

Ahmet Aygün

Sosyal medya macerasının çok uzun ve gayretli bir macera olduğuna değinen Aygün’ün Facebook’ta bir milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Twitter’da 56 bin 300, Instagram’da da 335 bin 461 civarı takipçiye sahip olan Aygün, insanların birçok sorununa yardımcı olduğu için bu takipçi kitlesini elde ettiğini aktarıyor.

ahmet aygün

“Doğrulanmış profil olduğum için beğendiğim gönderilerde arkadaş olmasak da ilk benim ismim gözüküyor” şeklinde konuşan Aygün, bu durumun kabul edilmesi gereken bir başarı olduğunu ve Facebook’a ülkemiz açısından farklı bir bakış oluşturması gerektiğini düşünüyor. Aygün, Türkiye’de Facebook profil fotoğrafında video kullanan ilk kişi, doğrulanmış profile sahip ikinci kişi olarak bilindiğini söylüyor.

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
80
Komik
Muhteşem Muhteşem
66
Muhteşem
Acıklı Acıklı
57
Acıklı
Kızgın Kızgın
680
Kızgın
Korkunç Korkunç
88
Korkunç
Şoke Şoke
108
Şoke