Bir Zamanlar Çokça İzlediğimiz Afacan Dennis’in Kalpleri Kurutan Hüzünlü Hikayesi

2 dakikada okuyabilirsiniz


Afacan Dennis şüphesiz bir dönemin en sevdiği çizgi fimlerden biridir. Dennis, yaramazlıklarıyla ailesine mahalleliye kök söktürür.  Dennis Mitchell yürümez, ya koşar ya da bisikletiyle gider. Sınırsız enerjisi, yaramazlıklarıyla insanları kızdırır ama iyi bir kalbi vardır ve bizi hep gülümsetir. Ama ne yazık ki gerçekte hikayesi pek gülümsetici değildir.  İşte bu da ”Dennis The Menace” yani ”Afacan Dennis”in gerçek hikayesi…

Henry King  (Hank) adında bir adam 1940’ların başında Alice isimli bir kadınla evlenir. Bu adam yetenekli bir çizgi romancıdır. 1944’de bir çocukları olur. Adı Dennis’tir ve hiperaktif bir çocuktur. Karısı Alice ise uyuşturucu bağımlısıdır.

Bir gün Alice Hank’in atölyesinde Dennis’e tokat atar ve ”Senin oğlun tam bir tehdit!” der. Gerçekten Dennis çok yaramazdır. Hank bu olaydan bir hafta sonra ”Dennis The Menace” adıyla bir çizgi roman serisi oluşturur. Hank çocuğunun yaptığı bütün yaramazlıkları müdahale etmeden izler ve kaydeder. Yaramazlıklarını aktardığı bu seri bir gazetede yayımlanmaya başlar.

Bir Dönemin Efsaneleşmiş Çizgi Filmlerinin Katliamdan Tecavüze Uzanan Garip Sonları İçin TIKLAYIN

1959’da Dennis’in annesi Alice aşırı dozdan ölür. Hank çocuğunu yatılı okula terk eder ve Cenevre’ye taşınır. Dennis’e sadece para yollar ve onla görüşmez. Ancak oğlu her zaman Dennis Mittchell olarak karşısındadır. Çünkü bu sırada çizgi filmleri yapılmaya, çizgi romanları dünya çapında okunmaya, Amerikan filmleri yapılmaya başlamıştır.

Bu sırada Dennis Ketcham girdiği tüm okullardan serseriliği sebebiyle atılmıştır ve Vietnam Savaşı’na katılır. Savaştan döner ve sefalet içinde yok olur.

1977 de babası Monterey’e, Amerika’ya döner. Dennis’in annesi dışında iki kadınla evlenmiş olan Hank, ölmeden önce sorulduğunda şöyle der. “Oğlum mu? Bilmem. Galiba Doğu’da bir yerlerde…”

”Dennis The Menace” adındaki çizgi romanın albümleri dünya üzerinde elli milyondan fazla satmıştır ve Hank dolar milyoneri olmuştur. Kendi yaramaz çocuğu sayesinde. Yaramazlığına dayanamadığı için terk ettiği çocuğu sayesinde.

“Evimizin Uzaylı Ailesi ‘Jetgiller’ Sinema Filmine Uyarlanıyor” adlı içeriğimiz için TIKLAYIN..

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
8
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
4
Şoke