Adriana Lima Emekli mi Oluyor? | “Elbiselerimi Çıkartmayacağım, Çünkü…”

2 dakikada okuyabilirsiniz


Adriana Lima “artık elbiselerimi çıkartmayacağım” dedi.  Victoria’s Secret mankenliği yapan yengemiz Adriana Lima emekli mi oluyor, merak ediyoruz.

Metin Hara ve Adriana Lima gündemi yaşadıkları aşk ile sarsmışlardı. “Aman kesin ayrılırlar” söylentilerine nazaran son sürat ilişkileri devam ediyor. Yengemiz Metin Hara‘dan mı etkilendi sorusu akılları kurcalıyor.

Adriana Lima emekli mi

Adriana Lima emekli mi olacak? Çok fazla irdelemeden güzel mankenin instagramda yaptığı paylaşımı sunuyorum;

Adriana Lima emekli mi

“Bana izin verirsen, sana destek olmak istiyorum. Yanımda olduğumu bilmeni isterim. Çok uzun süredir birbirimizi tanıyoruz, eğer izin verirsen kendini daha iyi hissetmen için sana yardımcı olmayı istiyorum. Benim de kendime ait güvensizliklerim var artık bunları söylemekten korkmuyorum, onlar benim parçam. Mesleğim beni belirli bir kalıbın içine o kadar sokuyor ki, merak ediyorum kadınlar bunu nasıl kaldırabiliyoruz… Beklentilerden yoruldum, kadınlar biz bu olağan dışı isteklerle yaşayamayız, adil değil, adil olmasından da öte bizden beklenen dış görünüş zihinsel ya da fiziksel olarak sağlıklı da değil. Bunu baskı altında kalmış, sömürülmüş, topluma uymak zorunda bırakılmış annem, anneannem ve büyüklerimiz adına değiştirmeyi istiyorum. Bunu yapacağım. Benimle başlayacak bu değişiklik. Yanındayım. Ve yanında kalacağım.

Değiştirelim bu lanet olası dünyayı.

Çocuklarım adına, izin verin buradayım.

Haddimi aştıysam özür dilerim.”

“Sosyal medyada yayını yapılıp paylaşılacak seksi bir videoyu çekmek için bir çağrı aldım. Bu tip videolardan daha önce yapmış olsam da bir şey değişti; bir arkadaşım bedeninden mutsuzdu ve bu bana şunu düşündürdü: Hayatımda her gün, nasıl göründüğümü düşünerek uyanıyorum. İşimde onay alacak mıyım? Ve o an, kadınların çoğunluğunun her sabah, toplumun / sosyal medyanın / modanın  empoze ettiği bir klişeye uymaya gereksinim duyara uyandığını fark ettim. Bu bir yaşam biçimi değil daha da ötesinde… Fiziksel ve zihinsel açıdan sağlıklı olmadığından bu kararı verdim… Artık elbiselerimi boş bir neden için çıkartmayacağım…”

Adriana Lima emekli mi

Sosyal medya bu gündemle devam edecek gibi gözüküyor. Verdiği kararlar ve kendi doğrularını sorgulamıyoruz. Bedenler üzerinden yargı oluşturulmasının önüne geçmek için yapılacak çalışmaların yanında ve ‘kadın algıcılığı’ platformunun karşısındayız…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke