Adanalılara Rakip Çıktı: Floridalılar Irma Kasırgası’nı Ateş Ederek Durdurmaya Karar Verdi

3 dakikada okuyabilirsiniz


Adana’da aşırı sıcaklardan bunalan iki kişinin güneşe ateş ettiğini hatırlamayanımız yoktur. Bu enteresan çözüm yöntemini bu kez de Irma Kasırgası’nı durdurmak amacıyla Floridalılar uygulamak istedi ve kasırgaya ateş etmek için etkinlik başlattı.

Adana’nın kavurucu sıcaklarından kurtulmak isteyen ve bunalıma giren iki kişi, “Kardeşlerimizin ve bizim artık dayanacak gücümüz kalmadı. Isını azaltacaksan azalt. Yeter lan yeter. Yaktın kuruttun bizi” diyerek güneşe ateş etmiş ve gözaltına alınmıştı. Seyhan Belediyesi ise duruma sessiz kalmamış ve Facebook aracılığıyla aşağıdaki açıklamayı yapmıştı.

Aynı ilginç olayın neredeyse tekrar yaşanacağı adres bu kez ABD oldu. Karayipler ile Küba’ya etki eden ve ABD’ye yaklaşan, tarihin en büyük kasırgalarından birisi olan Irma Kasırgası’nı durdurmak isteyen Ryon Edwards adlı genç, kasırgayı ateş ederek durdurmak için Facebook üzerinden bir etkinlik başlattı.

On binlerce insanın etkinliğe katılma kararı almasının ardından Florida eyaletinde bulunan Pasco County emniyet güçleri Twitter’dan bir uyarı yayınladı.

Yapılan uyarıda, “Konuya açıklık getirmek gerekirse Irma’ya ateş ETMEYİN. Yönünü değiştiremeyeceksiniz ve yaptığınızın çok tehlikeli yan etkileri olacak” ifadeleri yer aldı. Irma Kasırgası’nı ateş ederek durdurma etkinliğini başlatan 22 yaşındaki Ryon Edwars ise BBC’ye konuştu. Etkinliği stres ve sıkıntıdan başlattığını belirten Edwars, “Bu etkinliğin benim öteme geçen çılgın bir fikre dönüşeceğini öngörememiştim” ifadelerini kullandı.

Florida’daki Pasco County emniyet güçleri, yaptığı uyarıda Seyhan Belediyesi kadar mizahi olmasa da konu Twitter’da oldukça mizahi bir şekilde karşılandı. İşte kasırgaya ateş edilmesiyle ilgili atılmış tweetler:

 

“Olası İstanbul Depreminde Gerçekleşmesi Mümkün 10 Senaryo” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
5
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke