Adet Kanının Rengi Sağlığınız Hakkında Bilgi Veriyor | 7 Çeşit Regl Kanı

3 dakikada okuyabilirsiniz


regl kanı renkleri

Periyodunuzun ve regl kanının nasıl göründüğünü bilmek sizi çok tehlikeli hastalıklardan kurtarabilir. Örneğin, regl kanı açık pembe ise, düşük östrojen seviyelerine işaret edebilir ve  yaklaşan bir osteoporoz teşhisinin sinyali olabilir.

7. Pembemsi Renk

Regl Kanı

Pembemsi  regl kanı, düşük östrojen seviyelerini gösterebilir. Eğer uzun süreli spor yapıyorsanız  bu da menstruasyonal kanınızın renginin açık olması için bir sebep olabilir. Çünkü özellikle spor yapmak, östrojen seviyelerinin düşmesine neden olabiliyor. Bazı çalışmaların yaşamın ilerleyen kısımlarında düşük östrojen ve osteoporoz arasında bir bağlantı bulmuş olmasından dolayı bu, dikkat edilmesi gereken bir durum.

6. Sulu

Sulu Regl Kanı

Sulu, hemen hemen hiç rengi olmayan ya da süper-açık pembe renkteki regl kanı yumurtalık kanseri olabileceğiniz anlamına gelebilir. Fakat en doğrusu için bir jinekoloğa görünmeyi unutmayın.

“Menopoz Belirtileri: Menopoza Gireceğinizi Gösteren 8 Gizli İşaret” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Eğer Regl Kanı Koyu Kahverengi Olursa 

Koyu kahverengi renk regl kanı

Koyu kahverengi veya koyu kırmızı, eski kanın bir kısmının rahminizin içinde çok uzun süre “oturduğunu” ifade edebilir. Kimse bunun neden olduğunu bilmiyor ve herkes normal bir şey olarak kabul ediyor olsa da bir doktora başvurmak en doğrusudur.

4. Kalın ve Pıhtılarla Sıkışmış Gibi Görünüyorsa

kalın ve pıhtılı regl kanı
Koyu kırmızı pıhtılarla geçirdiğiniz süre boyunca reçel benzeri kan akıntısı, düşük progesteron ve yüksek östrojen seviyelerine sahip olabileceğiniz anlamına gelebilir. Bununla birlikte, pıhtıların boyutu büyükse ve bunlardan çok varsa, hormonal dengesizliğiniz olduğu anlamına gelebilir. Ayrıca rahimdeki fibroidler de bunun nedeni olabilir. Bu durum sizi korkutmamalı.

“Regl Sancısına Ne İyi Gelir? Regl Sancısını Geçiren 8 Şey” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

3. Gri-kırmızımsı Renk

gri kırmızımsı regl kanı rengi
Gri
veya grimsi kırmızımsı renk iki anlama gelebilir: Eğer hamileyseniz – bu bir STD / STI enfeksiyonu için bir işarettir, ancak dönemlerinizden en az birini kaçırdıysanız, bu erken bir düşük yapma anlamına gelebilir .

2. Kızılcık Kırmızısı

kızılcık kırmızısı regl kanı rengi
Kızılcık kırmızısı kan
, sağlıklı olarak kabul edilir. Ancak, bir kişi için normal olanın başka biri için geçerli olmayabileceğine dikkat edilmelidir. Yani, düzenli olarak bir doktor ile randevu planlamak iyi bir fikirdir.

“Kadın Sağlığı Hakkında Ciddi Sonuçlara Yol Açabilecek 10 Yanlış Bilgi” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

1. Turuncu

turuncu regl kanı rengi
Turuncu renk
, gri-kırmızı gibi bir enfeksiyonunuz olduğu anlamına gelebilir. Bununla birlikte, bir STD / STI enfeksiyonu ise, bu duruma kötü bir koku ve ciddi ağrılar eşlik edecektir.

Kaynak: brıghtsıde

Şimdi kanınızın renginin sağlığınız hakkında ne söylediğini gördünüz. Belki de şimdi jinekoloğunuzla randevulaşma zamanı. Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda belirtin.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
16
Komik
Muhteşem Muhteşem
27
Muhteşem
Acıklı Acıklı
18
Acıklı
Kızgın Kızgın
11
Kızgın
Korkunç Korkunç
12
Korkunç
Şoke Şoke
25
Şoke