5 Maddede Kaş Şekillendirme Yöntemleri

4 dakikada okuyabilirsiniz


Atalarımızın da dediği gibi “Kaş, göz gerisi söz.” Yüzümüze ilk bakıldığında dikkat edilen kısımlardan biri de kaşlardır. Kaşlarınızın şekli yüzünüzün de görüntüsünü değiştirebilmektedir. Peki ya siz kaşlarınıza farklı bir gözle bakmayı denediniz mi? Her zaman kullandığınız kaşlarınız uzun ya da kısa olabilir, kıvrımı tamamen yanlış yerden verilmiş olabilir veya başlangıç yeri olması gereken yerde değildir. Bu hataları gidermek için bazı kaş şekillendirme yöntemleri mevcuttur; sabunla kaş şekillendirme, kaş şekillendirme kiti veya kalıcı kaş şekillendirme gibi…

Kaşlarınızla İlk Defa Tanışıyormuş Gibi Tanışın

Kaş Şekillendirme Yöntemleri

Kaşlarınıza doğru şekli vermek istiyorsanız bir süre kendi haline bırakmalısınız. Bu durumun sizin için rahatsız edici bir durum olduğunun farkındayız. Ancak güzel olmanın bir bedel ödemekten geçeceğini hatırlatalım.  Kendinize  “Sevenler ayrılmasın, ama biraz da seyrek görüşseler iyi olurdu” da dedirtmeyin, küçük müdahalelerde de bulunun.

Yüzünüze uygun kaş şeklini bulabilmek için bir kalem ve bir ayna alıp aynanın karşısına geçin. Burnunuzun kenarına kalemi koyun, göz pınarınızdan geçirin ve kalemin bittiği yerde kaşlarınızı başlatın. Kaşların nerede biteceğini bulmak için kalemi yine burnunuza dayayın, gözlerin bittiği yerden geçirin ve kaşlarınızı orada bitirin.

Kaşlarınızın  uçlarını kırptıktan sonra , fırçanızla kaşlarınızı aşağı doğru, yukarı doğru taramalısınız. Bu sağlıklı bir boy belirlenmesinde etkili olacaktır. Kaşlarınıza şekil vereceğiniz en doğru zaman duş sonrası olacaktır. Çünkü duştan sonra kıl yapısı yumuşadığından, kaş alma işlemi daha az ağrılı gerçekleşir. Kaşlarınızı kendiniz alıyorsanız, mutlaka büyüteçli bir ayna kullanmalısınız.

Kaşlarınızı Alabileceğiniz Yöntemler

Lazer, ip, cımbız yada ağda( tehlikeli sularda yüzmeye bayılırım diyorsanız tabii) gibi yöntemler mevcut. Hepsi de uygun. Ama tercihiniz de bir o kadar önemli.

1. Kaş Şekillendirme Yöntemleri: Lazer

Kaş Şekillendirme Yöntemleri

Lazer ile aldırdığınız kaşlarda kalıcı hatalara maruz kalabilirsiniz. Bu profesyonellik isteyen bir iş. Geri dönülmez yollara girerseniz size Müslüm Baba şarkısının “Son pişmanlık neye yarar, her şeyin bedeli var, olmadı yar”  sözlerini armağan ediyoruz.

“Fondöten Seçimi Yapacaklar Buraya! İşte 6 Farklı Fondöten Önerisi” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

2. Kaş Şekillendirme Yöntemleri: Ağda

Kaş Şekillendirme Yöntemleri

Bu konuda emin misiniz bilemiyoruz ama siz yine de ağda ile aldırmadan önce sakin bir kafa ile düşünün. Çünkü ağda kaşa düzgün bir şekilde sürülmelidir. Tek bir sefer çekilmelidir. Alacak kişinin uzmanlık belgesine falan bakın da öyle aldırın. Maazallah yanlışlıkla yapabileceği bir hata cinayet sebebine dönüşmesin. 🙂 Ağdanın avantajı şudur ki; ince ve kısa tüyler dahil tüm tüyleri kökünden alır, temiz ve pürüzsüz bir yüzey sağlar. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise kaşın çok inceltilmemesi.

3. Kaş Şekillendirme Yöntemleri: İp

Kaş Şekillendirme Yöntemleri

Taş devrinden kalma bir yöntem. “Çok şükür kimseye muhtaç değilim, kendi kaşımı kendim alırım” diyorsanız ip kullanabilirsiniz. En ince ve en küçük tüyler bile ip ile alınabilmekte. Ee tabi bu işlem biraz acılı. “Ağlar mıyım ağlamam” demeyin, illa ki kaç damla yaş süzülür.  🙂

4. Kaş Şekillendirme Yöntemleri: Cımbız

Kaş Şekillendirme Yöntemleri

Her kadının acı çekmesine sebep olan bu alet ile kaşlarınızı almak istiyorsanız ayıracak çok vaktiniz olması lazım. Kaşınıza şekil vermek için her bir kıl üzerinde detaylı bir şekilde çalışabilirsiniz. Fazla çıkan tek tük kılları alabilmekle beraber yanlış bir kılı çekmeniz üzerine kaş şeklinizi de bozabilirsiniz. Şekillendirme işlemini, tek bir cımbızla tamamlayamazsınız. Çünkü inceltmek için ayrı, şekil vermek için ayrı bir cımbız kullanılmalı. Bunun için, iyi bir cımbız setine ihtiyacınız olacak. En kolay ve ucuz yöntemlerden biridir.

5. Kaş Şekillendirme Yöntemleri: Kaş Jileti

Kaş Şekillendirme Yöntemleri

Son dönemlerde başvurulan yöntemlerden birisidir. Bu yöntemle kaşların şeklini bozmadan kaşın belli noktalarına jilet vuruluyor ve kaşların görünümü farklılaştırılmaya çalışılıyor. Ama elinize kaş jiletini aldığınızda yapabileceğiniz bir hata büyük felaketler getirebilir, bu sefer de kendinizi jiletlemeye kalkabilirsiniz. 🙂 Bu işi uzmanına bırakmakta fayda var.

Bunlardan herhangi birini uyguladıktan sonra;

Besleyici yağlar ve vitaminler ile kaşlarınızın gür ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bununla beraber günlük makyajınızda da kaşlarınızı ihmal etmeden, kaş kalemleri, farlar ya da maskaralar ile belirginleştirebilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke