2018’de En Çok İzlenen Diziler: İşte 2018’e Damgasını Vuran 10 Yerli Dizi

4 dakikada okuyabilirsiniz


2018'de En Çok İzlenen Diziler
2018'de En Çok İzlenen Diziler

2018’de En Çok İzlenen Diziler: İşte 2018’e Damgasını Vuran 10 Yerli Dizi

2018’de En Çok İzlenen Diziler : Gün içinde yaşanan olumsuz durumları atlatmak için milli terapi yöntemimiz hiç şüphesiz ince belli bardakta yudumlanan sıcak çay, yayıldığımız kanepe ve televizyon keyfidir. Bu keyfe eşlik eden diziler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halindedir. Farklı kahramanlar, yepyeni hikayelerle evlerimize her gün konuk olup yaşamımıza ortak olurlar. 2018’de en çok hangi diziler izlendi? 2018 yılının en popüler yerli dizileri hangileri oldu? 2018’in yerli dizileri arasından hangileri seyirciyi ekrana kilitledi? 2019 yılının ilk günlerinde, geçen bir yılda hangi dizilerin en çok izlendiğini sizin için derledik. İşte 2018 yılında en çok izlenen yerli diziler:

1. Diriliş Ertuğrul

2018'de En Çok İzlenen Diziler

Yayın hayatına 2014 yılında başlayan dizide Engin Altan Düzyatan, Hülya Dağarcan, İlker Aksum, Hande Soral, Batuhan Karacakaya, Didem Balçın gibi başarılı oyuncular bulunuyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu konu alan dizi Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin hayatını anlatıyor. 2015 yılında “En İyi Dizi” ödülüne layık görülen dizi 2016 yılında “Altın Kelebek” ödülünü aldı.

2. Sen Anlat Karadeniz

2018'de En Çok İzlenen Diziler

2018 yılının Ocak ayında yayına başlayan reyting rekortmeni dizinin oyuncu kadrosunda İrem Helvacıoğlu, Ulaş Tuna Astepe, Mehmet Ali Nuroğlu, Öykü Gürman, Sinan Tuzcu yer alıyor.  Çocuk gelin ve kadına şiddet konusunu işleyen dizide, şiddet ve tecavüz sahnelerinin sıkça yer alması geçtiğimiz dönemde kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Eleştirilerin hedefi olan dizinin izlenme rekorları kırması hayret vermeye devam ediyor.

3.Kadın

2018'de En Çok İzlenen Diziler

Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk, Bennu Yıldırımlar, Seray Kaya ve Feyyaz Duman gibi başarılı isimlerin olduğu  dizide, 8 yaşında annesi tarafından terk edilen Bahar karakterinin zorluklar içinde geçen hayatı ve öldüğünü sandığı eşinin yıllar sonra yaşadığını öğrenmesiyle karışan hayatı konu ediliyor.

“Eski Yerli Diziler: Eskiler Ne Güzeldi Diyeceğiniz 10 Efsane Eski Dizi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

4.Çukur

2018'de En Çok İzlenen Diziler

2018’de En Çok İzlenen Diziler arasında bulunan Çukur dizisinin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Ercan Kesal, Perihan Savaş yer alıyor. İstanbul’un suçla özdeşleşen mahallesi Çukur’un kontrolü Koçovalı ailesinin elindedir. Çukur mahallesinde uyuşturucu kullanmak, satmak yasaktır. Mafyalar arası mücadelelerin olduğu, silahların patladığı dizi, genç kitle tarafından beğenilmekte. İçerdiği şiddet öğelerine rağmen “Pantene Altın Kelebek” ödül töreninde “En İyi Dizi” dalında ödül aldı.

 5.Ufak Tefek Cinayetler

2018'de En Çok İzlenen Diziler

Oyuncu kadrosunda Aslıhan Gürbüz, Gökçe Bahadır, Tülin Özen, Bade İşçil, Mert Fırat, Ferit Aktuğ, Yıldıray Şahinler gibi oyuncuların yer aldığı dizi, 2018 yılının en çok izlenen dizileri arasında. Geçtiğimiz dönemlerde final yapan dizide dört yakın lise arkadaşının yıllar sonra bir araya gelmesiyle başlayan hesaplaşmalar ve bu dört kadın arasında dönen entrikalar, yalanlar, ihanetler, ucu cinayete dayanan çarpık ilişkiler anlatılıyor.

6.Söz

2018'de En Çok İzlenen Diziler

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli ilk askeri dizi olan Söz dizisinin oyuncu kadrosunda Tolga Sarıtaş, Nihat Altındağ, Eren Vurdem, Aytaç Şaşmaz, Meriç Aral, Deniz Baysal gibi isimler yer alıyor. Dizide Özel Kuvvetler tarafından kurulan anti terör timinin askeri mücadeleleri aşk ve aile hayatları konu ediliyor.

“Sahte Aşkın Gerçek Aşka Dönüştüğü 10 Yerli Dizi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

7. İstanbullu Gelin

2018'de En Çok İzlenen Diziler

Aslı Enver ve Özcan Deniz’in başrollerini paylaştığı İstanbullu Gelin dizisi yaşanmış bir hikayeden uyarlamadır. Bursa’nın en köklü ailelerinden biri olan Boran ailesine gelin gelen Süreyya’nın (Aslı Enver) hayatının değişmesi konusu dizide işlenir.

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

2018'de En Çok İzlenen Diziler

Tarık Ünlüoğlu, Oktay Kaynarca, Ozan Akbaba gibi isimlerin olduğu dizi derin devlet ve mafya konularını içeriyor, geniş bir izleyici kitlesine sahip popüler dizi, 2018’de En Çok İzlenen Diziler arasında 8.sırada yer alıyor

9.Bizim Hikaye

2018'de En Çok İzlenen Diziler

Shameless dizisinin uyarlaması olan Bizim Hikâye dizisinin oyuncu kadrosunda Hazal Kaya, Burak Deniz, Reha Özcan yer alıyor. 5 kardeşine çocukluğundan beri annelik eden Filiz’in (Hazal Kaya) hayatındaki zorluklar ve hayatına Barış’ın (Burak Deniz) girmesiyle yaşadığı aşk ile aile hayatı konu ediliyor.

“Felaketle Sona Ermiş 7 Türk Dizisi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

10. Muhafız: Hakan (The Protector)

2018'de En Çok İzlenen Diziler

Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi olan Muhafız: Hakan (The Protector) 2018 yılının aralık ayında 10 bölümlük birinci sezonuyla izleyicisiyle buluştu. Dizinin oyuncu kadrosu Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Burçin Terzioğlu gibi isimlerden oluşuyor. Sıradan bir yaşam süren Hakan’ın (Çağatay Ulusoy) hayatı, tarihte kendisine verilen gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra değişen dünyası, yaşadığı sıra dışı olaylar dizinin kurgusunu oluşturuyor.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Ayse Kocet